Сьогодні, 27 квітня, у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка пройшов день відкритих дверей з нагоди 104-ї річниці від дня заснування. Всі охочі зможуть до 17:00 безоплатно подивитись художні виставки та послухати живу музику.
Жива музика та унікальні картини: у Полтавському художньому музеї день відкритих дверей на честь 104-ї річниці його заснування (ФОТО, ВІДЕО)
У цокольному залі експонується виставка відомого у Полтаві лікар реабілітолога і мануального терапевта Ігора Лотиша, який вже в зрілому віці захопися фотографією і живописом. Загальний творчий доробок митця налічує понад 1500 робіт. Його картини представлені в галереї з 31 березня цього року.
У центральній анфіладі — з нагод 95-річниці від дня народження полтавського художника-шестидесятника Олександра Глушаченка його картини до галереї передали 4 приватні колекціонери, які купили ці роботи ще за життя митця.
Глушаченко був дуже освіченим у мистецтві, вивчав різні техніки, зокрема, французьких художників. Його яскраві українські пейзажі захоплювали навіть легендарного режисера Сергія Параджанова. «Він (Параджанов) казав: «ось так треба малювати», — пригадує Вікторія Анатоліївна, науковий співробітник художнього музею. Як кажуть співробітники галереї, картини митця будуть виставлені ще протягом тижня.
У залі дитячої творчості імені Саші Путрі знаходяться 12 її малюнків. Хоч дівчинка пішла з життя лише в 11 років, вона встигла написати понад 2 тисячі картин.
Саша народилась у кінці 70-х в творчій сім’ї художників та музикантів. В 5 років в неї виявили лейкемію. Перші художні роботи Олександра Путря почала малювати в три роки. Вона, як і багато тих, хто жив у 80-ті роки, дуже захоплювалась індійськім кіно і культурою цієї країни.
«Мітхун Чакраборті — Танцюрист диско — вона закохалась в нього та намалювала за своє життя 50 його портретів», — розповідає Вікторія Анатоліївна.
За словами пані Вікторії, однією з останніх робіт перед смертю дівчинки була картина «Сіріус», яка присвячена легенді про те, що всі душі померлих людей летять до космічної зірки Сіріус.
«Вони з татом часто розмовляли на цю тему, і Саша обвела руку тата та свою. 1,5 року назад душа тата також «відправилась на Сіріус», — уточнює Вікторія Анатоліївна.
Після смерті Саші Путрі виставки її малюнків експонувалися більше ніж в 50 країнах світу.
У великій виставковій залі під супровід живої музики проходить персональна виставка Ігоря Єлісєєва «Живопис». Охочі можуть не тільки подивитись його яскраві, барвисті картини, але і придбати їх зразу на місці.
Пані Вікторія каже, що найбільшою популярністю користуються його натюрморти з гранатом. На стінах у залі можна побачити порожні місця з написом «продано», де раніше висіли «гранати Ігоря Єлісєєва». Однак ще є прийманні одна картина з цим корисним продуктом. Експозиція його робіт тут також триватиме приблизно тиждень.
У центрі зали по черзі виконують класичні партії на скрипці та фортепіано учениці та викладачі музичної школи.
Сьогодні після 17:00 вхід в галерею знов стане платним. Ціна вхідного квитка становитиме для дорослих — 40 гривень, для учнів та студентів — 20. Для дітей до 6 років вхід залишиться вільним.
У Полтаві відкрилась виставка художників-ліквідаторів аварії на ЧАЕС.