До наступного опалювального періоду «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО» склав графік підготовки

На Полтавщині функціонують 80 котелень і теплогенераторних підприємства, що забезпечують мешканців міста теплом і гарячою водою. Робота 32 з них має сезонний характер, тобто вони працюють лише упродовж опалювального сезону і на час проведення підготовчих робіт в технологічному процесі задіяні не будуть.

 Решта котелень і теплогенераторних будуть зупинятися, щоб теплоенергетики змогли провести всі необхідні діагностичні та ремонтні роботи. Виняток - котельня по вул. Д. Коряка, 7,  яка працюватиме цьогоріч влітку без зупинки, - пояснили у пресслужбі  “Полтаватеплоенерго”.

Термін зупинки кожної котельні залежить від її потужності та протяжності теплових мереж, задіяних у роботі. У середньому він коливається від 7 до 11 діб. Щоправда, і винятки також є. Наприклад, найбільша котельня Полтави по вулиці Ціолковського, яка забезпечує послугами майже третину міста, буде зупинена для проведення планового ремонту на 18 днів: з 29 травня до 15 червня включно. 

Фахівці «Полтаватеплоенерго» наголошують, що термін зупинки потужностей зведений до мінімуму, аби незручності для споживачів тривали якомога менше.

У графіку підготовки теплового господарства до наступного опалювального сезону крім дат зупинки і відновлення роботи кожної котельні, теплогенераторної чи ЦТП, міститься ще й дата проведення гідравлічних випробувань. Завдяки цим випробуванням фахівці підприємства можуть спрогнозувати і виявити місця можливих поривів на мережах, оперативно їх відремонтувати і, таким чином, запобігти виникненню аварій уже в період надання послуг. Для споживачів ця інформація корисна іще й тим, що в результаті гідравлічних випробувань можуть виникнути позаштатні ситуації, які подовжать термін зупинки котельні, а значить, і період відсутності послуги з постачання гарячої води влітку.