Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін прокоментував ситуацію щодо трактування у медіа висновків Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України.
«Дуже б хотів, щоб наші медіа й депутати не маніпулювали інформацією, бо вони пропускають дуже важливу деталь. Основну деталь. Розбіжностей, різниці між прийнятою і виданою допомогою за висновками ревізії Держаудитслужби не зафіксовано», – наголосив Дмитро Лунін.
Він поінформував, що двічі ініціював інвентаризацію на складах, де зберігається гуманітарна допомога.
«Відповідно двічі створювалась робоча група, яка робила облік всієї продукції. Перший раз інвентаризацію проводили в червні. Вдруге – у грудні-січні. Розбіжностей між фактичною наявністю й обліковими даними не виявлено, – наголосив Дмитро Лунін. – Діяльність Гуманітарного штабу Полтавщини – це один із прикладів якісної, злагодженої та відповідальної роботи. Область у перші місяці повномасштабного російського вторгнення стала надійним тилом і логістичним хабом для сусідніх областей, зокрема Харківщини і Сумщини. Ми максимально надавали допомогу людям, які залишалися в тих областях, та тим, які проїжджали Полтавщиною, рятуючись від війни. Підтримували військових і продовжуємо це робити».
Загалом для населення Харківщини відправили 1,1 тис. тонн гуманітарної допомоги, Сумщини – 600 тонн, Запоріжжя – 38 тонн, Херсонщини – 92 тонни.
«Працівники штабу, волонтери працювали 24/7, щоб якнайшвидше прийняти гуманітарний вантаж. Облікувати його. Розмістити на склади. І розподілити. Адже на кожен напрям були різні запити: від речей, продукції й медикаментів – до техніки та автомобілів, – зауважив очільник області. – Вантажі постійно надходили. Десятки тисяч назв із різних місць та джерел, із різним рівнем підготовки документів. І на той момент не було єдиної системи, як можна було визначати вартість вантажу. Якби на кожне найменування відбувалася процедура встановлення вартості, при тій кількості вантажу, який надходив для Полтавщини й сусідніх областей, ми би досі роздавали те, що надійшло торік».
За словами очільника ОВА, область забезпечувала належне зберігання. Усі вантажі в повній комплектації доставлялися до складів, звідти нічого не зникало і не втрачалося, все оперативно розподіляли й відправляли. Проводили максимальне інформування про отримання чи відправку вантажів. Водночас Полтавська ОВА сприяла в наданні усім донорам без виключень за їх вимогами та депутатам інформації, документації та звітності щодо надходження гуманітарної допомоги, її розподілу й видачі.
«Продовжуємо займатися гуманітарними питаннями. Відточуємо механізми отримання й надання гумдопомоги. Вдячні нашим партнерам – міжнародним, всеукраїнським організаціям, фондам – за постійну підтримку. І не дозволимо знецінити всю роботу працівників Штабу, волонтерів і значення підтримки донорів поверхневими політичними заявами», – підсумував Дмитро Лунін.
Також Дмитро Лунін доручив профільному заступнику Олексію Бруслику й обласному центру соціальних служб, якому передані функції Гуманітарного штабу, максимально взаємодіяти з правоохоронними органами та підготувати інформацію щодо інвентаризації складів.
За інформацією відділу комунікації Полтавської ОВА.