На туберкульоз нині хворіє майже 700 полтавців. З них троє дітей

Туберкульоз — інфекційне захворювання, що викликається мікобактеріями туберкульозу (бактеріями комплексу Mycobacterium tuberculosis). Найбільш поширеним є туберкульоз легень, але хвороба може вражати й інші органи та системи організм. З року в рік проблема захворюваності на туберкульоз не втрачає актуальності. Рівень тільки зростає – наводить останні дані директор КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради» Володимир ПЕЧЕРИЦЯ:

«У нашій області епідеміологічна ситуація з туберкульозом залишається напруженою. За минулий рік захворюваність зросла на 49%. За останні 2 місяці цього року вона збільшилася в порівнянні з таким же періодом минулого року вдвічі. Відповідно, вдвічі збільшилася кількість виявлених хворих з відкритими формами туберкульозу з в минулому Це є стосується і захворюваності на поєднану патологію ВІЛ/туберкульоз – кількість випадків в 2023 році зросла до 23 проти 12 в минулому. Значно збільшилася кількість виявлення туберкульозу у хворих серед ВПО».

Володимир Георгійович зауважив, що через значну міграцію населення Полтавщина з п’ятого знизу місяця в Україні, пересягнула епідпороговий рівень. Найбільша захворюваність на туберкульоз спостерігається у Лубенському і Полтавському районах. Але, попри збільшення кількості виявлених хворих, смертність на Полтавщині у порівнянні з 2021 роком зменшилась на 22%. При цьому Володимир Печериця наголошує: побороти туберкульоз, можна серед іншого, завдяки інформуванню населення та ранній діагностиці.

Саме тому сьогодні, департамент культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради за підтримки волонтерського загону «Єдність», Полтавського державного медичного університету та БО «Світло надії» провели соціально – інформаційну акція «Квітнути, а не хворіти».

Протягом двох годин від її початку обстежили понад 70 полтавців. Черга до пересувного флюорографа досить велика і люди постійно підходили.

Олена Стрілець, начальник відділу та реалізації молодіжної політики, департаменту культури, молоді та сім'ї ПМР каже – переоцінити важливість акції вако. І приємно, що участь бере все більше людей.

« Акцію проводять вже кілька років поспіль. Випадки виявлення були, і було їх чимало. З одного боку, це погано, з іншого – добре, що діагностували хворобу. Якщо хвороба виявлена, людину направляють на дообстеження в тубдиспансер».

Наталія Чубаренко, фтизиопедіатр:

«Прикро, що зараз серед хворих на туберкульоз у Полтаві – троє діток. Вони перебувають на амбулаторному лікуванні. На жаль, у нас стаціонарне віділення закрите. Якщо дуже тяжкі випадки, направляємо в інститут Яновського в Київ. Якщо не тяжка форма – то лікуємо амбулаторно під наглядом дитячого фтизіатра. Все безкоштовно. І діагностика і лікування. Беремо участь у багатьох проектах, що допомогають здійснювати лікування безкоштовно. Нині лікування туберкульозу триває від чотирьох до восьми місяців.

Анна Горова, фтизіатр, завідувачка відділення лікарсько стійкого туберкульозу Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру:

« На жаль, у нас є ріст захворюваності. І на сьогодні вперше виявлених 476 хворих. Якщо разом з рецедивними випадками – то це загальна сума людей вже 699 людей. Це значною мірою пов'язано з війною – умовами проживання, стресом. Часто люди не мають можливості до обстеження. Не завжди сімейні лікарі направляють на флюорографію. На сьогоднішній день вийшов новий стандарт лікування, який зменшує терміни. Це 6 – 9 місяців замість 17 – 20 , як було раніше.. Ліки в нас є і вони безкоштовні. Важливо бажання пацієнта. Такі акції нам потрібні саме для інофрмування та ранньої діагностики населення!».

ДОВІДКОВО:

Основні симптомитуберкульозу:

  • кашель понад 2 тижні;
  • підвищена температура тіла понад 7 днів;
  • утруднене дихання;
  • біль у грудях;
  • поганий апетит, постійна слабкість;
  • безпричинна втрата ваги;
  • підвищена пітливість, особливо вночі;
  • кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі).

Читайте також:

Читайте також:

У КП « Полтавський міський клінічний пологовий будинок ПМР» відкрили відділення для допомоги новонародженим

У полтавському половогому будинку відкрили відділення інтенсивної терапії