У Полтаві запрацював цілодобовий кабінет для збереження репродуктивного здоров’я

У Полтаві запрацював цілодобовий кабінет для збереження репродуктивного здоров’я

І не дарма з цією метою було обрано КП «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради», адже тут медична допомога надається 24/7.

Послуги в кабінеті можуть отримати безоплатно всі жінки і дівчата, які опинилися у складних життєвих обставинах, (у тому числі ВПО), які мають інвалідність та порушення опорно-рухового апарату, які постраждали від сексуального насильства, зокрема, в умовах війни.

У перспективі створення таких кабінетів у адміністративних округах, у територіальних громадах області.

Людмила Іванова, головний спеціаліст акушер-гінеколог Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА пояснила: «Спочатку вибір упав на Полтавську громаду, бо вона в області є найбільш численною. Ми створили такий гінекологічний кабінет на базі закладу, який працює цілодобово. Сюди можуть звернутися і жінки, які постраждали внаслідок домашнього сексуального насильства, і пацієнтки з інвалідністю. Передбачено комплексну допомогу: не лише надання медичної, а й психологічної допомоги».

Кабінет обладнано в рамках спільного проєкту Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та Міжнародної федерації планування сім’ї (IPPF) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ, у справах Співдружності та Розвитку Великої Британії (FCDO).

Координатор проєкту БФ «Здоров’я жінки й планування сім’ї» ЛЕСЯ ХМЕЛЬ говорить: «Я не хочу називати це лише гінекологічним кабінетом, тому що це цілий простір для збереження репродуктивного здоров’я жінки. Ми придбали обладнання, медикаменти, витратні матеріали, які перевищують суму у 800 тисяч гривень. В Україні отаких подібних просторів є сім. У Полтавській області – це перший такий простір».

Директорка закладу Наталія Удовицька презентувала новостворений гінекологічний простір, розповіла про алгоритм отримання жінками таких послуг: «Спочатку лікар проводить бесіду з пацієнткою про те, що жінку очікує, яку ми пропонуємо їй допомогу. Отримуємо від неї згоду чи заперечення від запропонованого лікування або ж просто допомоги».

Прийом ведеться у чотирьох кабінетах: зоні спілкування, оглядовій залі, палаті після маніпуляцій та у малій операційній.

Оглядову залу обладнано безбар’єрним гінекологічним кріслом з регулюванням висоти, портативним УЗД апаратом та іншим маніпуляційним обладнанням.

Додатково пацієнтки безоплатно можуть отримати медикаменти та засоби медичного призначення для запобігання небажаної вагітності, наслідкам сексуального насильства, профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом та ВІЛ.

Аби надавати медичні послуги такого рівня, фахівці пройшли відповідне навчання.