Перевірка лічильників під час дії воєнного стану необов`язкова. Однак після Перемоги усі лічильники доведеться повірити. Уявляєте, які будуть черги? Тож ми пропонуємо зробити це зараз, звісно, якщо є така можливість.
«Полтававодоканал» покроково пояснює, як це здійснити:
Згідно з чинним законодавством, повірка приладів обліку проводиться регулярно один раз на чотири роки.
Розпломбування (пломбування) лічильника(ів) виконують винятково представники КП ПОР «Полтававодоканал»! Самостійно знімати пломбу на водомірному вузлі категорично заборонено!
Роботи щодо зняття та встановлення лічильників води на існуючому вузлі обліку абонент може виконати власноручно або доручити іншій особі. Увесь комплекс робіт з повірки лічильника може виконати і КП ПОР «Полтававодоканал».
- Вартість робіт, пов'язаних з повіркою приладів обліку діаметром 15-20 мм:
- повірка лічильника в лабораторії – 109,00грн.
- Вартість комплексу робіт (демонтаж, монтаж, повірка):
- 1 лічильник: 448,00
- 2 лічильники: 630,00
- 3 лічильники: 875,00
- 4 лічильники: 1028,00 з ПДВ (грн.)
Якщо повірка лічильників проведена на місці експлуатації (без зняття), обов’язково проводиться переопломбування приладів обліку працівником Водоканалу. Варто брати до уваги, що лічильники, в яких неправильно сформовано вузол обліку (немає фільтра та зворотнього клапану), не будуть братися на облік КП ПОР «Полтававодоканал».
Тож якщо вам уже час проводити повірку лічильника: спочатку треба викликати представника, який розпломбує прилад і або демонтує його, або ви зробите це самі. Після усіх належних процедур у лабораторії Водоканалу, споживач або встановлює лічильник сам та викликає працівника Водоканалу для опломбування, або його встановить фахівець підприємства і одночасно опломбує. Який шлях обрати,споживач вирішує сам, зважаючи на власний гаманець. Демонтаж-монтаж майстром підприємства платний, а розпломбування/пломбування виконується безкоштовно.
Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630, визначено, що періодична повірка засобів обліку води проводиться у термін, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці. В подальшому, якщо повірка квартирних приладів обліку не проведена, нарахування плати споживачам за послуги з водопостачання буде здійснюватися за показаннями будинкових приладів обліку або за нормами споживання (у разі відсутності будинкових приладів обліку).
Читайте також: У Полтавській політехніці можна скласти іспит на рівень володіння державною мовою