Баріатрична хірургія – ефективний метод оперативного лікування ожиріння в клініці «Медіон»

У 1997 році ВООЗ поінформувала: у світі спостерігається глобальна епідемія ожиріння. На зараз понад 600 мільйонів людей мають зайву вагу. Медики б’ють на сполох - адже загальновідомо, що ожиріння – не лише естетична проблема. Зайва вага негативно впливає на організм в цілому. А відтак не втрачає актуальності питання щодо її лікування. Коли випробувані всі інші методи, на боротьбу з ожирінням приходить баріатрична хірургія - один з найефективніших методів, який успішно застосовують у клініці «Медіон».

Про переваги методу у нашій розмові з доктором медичних наук, доцентом кафедри хірургії №1 ПДМУ, лікарем – хірургом клініки «Медіон» Русланом Лисенком.

- Руслане Борисовичу, що собою являє баріатрична хірургія? І в чому перевага цієї методики?

- Баріатрична хірургія - це підрозділ абдомінальної хірургії і спеціалізується на лікуванні хворих із ожирінням. Слід зауважити, що це єдиний науково визнаний метод ефективного клінічного лікування з економічною доцільністю. Його застосовують не лише для зменшення маси тіла, а ще й для усунення метаболічних розладів та ускладнень основного захворювання. Переваг методу дуже багато.

Напевно, є сенс перелічити їх:

По - перше, завдяки баріатричній хірургії досягають значної втрати надлишкової ваги – протягом перших місяців від 50 – 80%

Потім організм починає відновлюватися : поступово нормалізується обмін речовин, покращується робота серця, ендокринної системи.

У деяких випадках пацієнти навіть позбавляються цукрового діабету 2 типу. Важливий ще такий момент:

Ожиріння після консервативного лікування дуже часто дає рецидиви і доводиться починати спочатку. Ефект від баріатричної операції зберігається тривалий період. Навіть якщо пацієнт не дотримуватиметься суворої дієти.

- Поясніть будь ласка, яким чином виконують оперативні втручання? У чому вони полягають?

- Нині існує кілька методів: рестриктивні, шунтуючі та комбіновані втручання. Розповімо по кожне з них.

- Під час рестриктивних втручань зменшується об’єм шлунку і тоді людина фізично не може переїдати;

- Коли виконують шунтуючі операції, то «виключають» із процесу травлення верхню частину шлуково-кишкового тракту і дозволяють зменшити всмоктування харчових чинників у тонкій кишці;

- Комбіновані оперативні втручання включають в себе обидва перелічених методи - із рестриктивним і шунтуючим компонентом.

З кожним пацієнтом ми працюємо лише індивідуально. І індивідуально підбираємо найбільш прийнятну методику.

- Кому рекомендують виконувати баріатричну операцію?

- Беруться до уваги багато чинників: це й індекс ваги і супутні захворювання і багато іншого – працює і приймає остаточне рішення ціла команда фахівців. Звичайно ж це переважно пацієнти з індексом маси тіла більше 40, яким не вдається самостійно схуднути тривалий час.

Повторю: кожен випадок індивідуальний.

- Звичайно пацієнти, зважуючись на такий кардинальний крок, розраховують на швидкий результат. Скільки часу потрібно для значного схуднення?

- Зауважу і наголошу: схуднення відбувається в нормальному для організму темпі! Це надзвичайно важливий момент. Переважно це відбувається так: втрата зайвої ваги знижується: на одну третину - протягом 3-х місяців, на половину - біля півроку, на дві третини - до року після операції. Стовідсотково маса тіла приходить в норму протягом року – півтора. Головне ж – це оновлене життя. Люди психологічно і фізично почувається комфортно і впевнено. Тому, якщо ви зважитеся на баріатричну операцію, команда фахівців клініки «Медіон» з радістю прийде на допомогу! Ми зробимо все від нас залежне, аби повернути вам радість життя!

Для того, щоб записатися на прийом до лікарів «МЕДІОНУ» звертайтеся за номером безкоштовної телефонної лінії 0-800-509-003. Медичний лікувально-діагностичний центр «МЕДІОН» знаходиться за адресами: м. Полтава вул. Сінна, 37 та вул. Європейська, 42.

Читайте також: «Лікарю завжди потрібно бути на декілька кроків попереду», - Олександр Максименко, дитячий хірург та уролог медичного центру «Медіон»

"Жіночі хвороби суттєво "помолоділи", - лікар-гінеколог Сергій Карташов. Рак вульви та його наслідки. Чи можливо жінці далі жити статевим життям

«Рак шийки матки – не вирок!», - лікар клініки "Медіон", професор Сергій Карташов

Підписуйтеся на нашу сторінку у мережі Фейсбук

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram