9 лютого всі православні християни вшановують пам’ять Іоанна Златоуста, відомого також як архієпископ Константинопольський. Цей святий є одним із найбільш шанованих у православ’ї, він прославився добрими справами.
Іоанну Златоусту молилися, просячи додати розуму, допомогти в духовному розвитку, пошуку себе, добробуту в родині. Архієпископа також вважають заступником людей, які у відчаї й перебувають на роздоріжжі.
Традиції, обряди та звичаї
Якщо погодні умови дозволяли (не було міцних морозів або сильної сніжної хуртовини), то частину обіду відносили на цвинтар і залишали на могилах померлих родичів або роздавали як милостиню жебракам біля храму.
Також із давніх часів у слов’ян повелися забобони, що в день Златоуста нікому не можна робити подарунків, інакше річ неодмінно зіпсується, розірветься або поламається. Але найстрашніше, що може статися біда – як з дарувальником, так і з одержувачем подарунка.
Заборони
- У цей день не можна різати шкіру і обпалюватися. Варто оберігати себе від будь-яких можливих травм на роботі та вдома.
- На Златоуста заборонено робити покупки.
- Також не рекомендується в цей день дарувати подарунки.
- 9 лютого варто відмовитися від миття голови.
Народні прикмети
- Сліпучо-білий місяць – до холодів, червона – до вітру.
- Якщо після хуртовин на снігових заметах закруглені гребені, а на полях хвилями лежить сніг, то буде хороший урожай.
- Хмари проти вітру пливуть – до снігу.
- Скло запітніло – до тепла.
За матеріалами відкритих інтернет джерел
Читайте також: Полтавців запрошують на творчий вечір Марійки Бойко "Душі моєї джерело"