Січень, лютий, війна: підсумки 2022 року у Полтавській області

В 2022 році Полтавщина стала зовсім іншою. В першу чергу наша область тепер є домівкою для сотень тисяч внутрішньо переміщених осіб. Ми - надійний тил для фронтових областей нашої країни. Тож, яким був наш рік згадуємо нижче.

Від початку повномасштабної війни російська армія випустила по території Полтавщини 101 ракету та 11 дронів. Внаслідок цих ударів 10 об’єктів інфраструктури було зруйновано повністю, а 266 - пошкоджено.

Не можна не згадати про 27 червня - найстрашніший день для Полтавської області за всі місяці війни. Того дня російська ракета влучила в ТЦ “Амстор”, що знаходиться у Кременчуці. За офіційними даними тоді загинули 21 людина. Ще одна жінка досі вважається безвісті зниклою.

Вкотре висловлюємо співчуття родинам та близьким загиблих! Вічна пам՚ять!

Від початку повномасштабної війни в області про повітряну тривогу на території області оголошували 855 разів, загалом вона тривала більше за 740 годин. Найчастіше сигнал повітряної тривоги працював у День Незалежності. Сирени вмикали впродовж понад 280 днів.

Найбільшим пріоритетом області стали оборона та допомога військовим.

На фінансування роботи військових і правоохоронців з обласного бюджету спрямували 210 мільйонів гривень. Зокрема, найбільші витрати на такі категорії:

фортифікація – 50 мільйонів гривень;

спецодяг для тероборони і добровольчих формувань у громадах – 48,8 мільйона гривень;

вантажівки для тероборони – 28,9 мільйона гривень;

модулі для тероборони – 27,1 мільйона гривень тощо.

За час повномасштабної війни на Полтавщині офіційно зареєстрували 200 тисяч людей зі статусом ВПО.

Найбільше:

у Полтаві – 52 856 людей;

у Полтавському районі – 46 188 людей;

у Кременчуці – 30 655 людей;

у Кременчуцькому районі – 20 808 людей.