Президента прохають присвоїти посмертно звання Героя України двом бійцям родом із Полтавщини

На сайті президента опубліковані петиції щодо присвоєння звання Героя України посмертно 22-річному командиру самохідної-артилерійської батареї старшому лейтенанту Олександру Єлісєєву та 31-річному солдату батальйону «Стугна» Артему Медведєву.

Олександр Єлісєєв народився 16 лютого 2000 року у Києві. Згодом родина переїхала в Миргород. Олександр навчався у Миргородській загальноосвітній школі №9. Математика й іноземні мови, фізична культура і громадське життя школи цікавили щирого, допитливого і розумного хлопця. Але найбільшим захопленням хлопця було Кіокушин-карате. Не втрачаючи показників у навчанні, Олександр поступово опановував цей найскладніший стиль боротьби. Виборював призові місця на змаганнях, загартовував характер, відточував власні волю і міць. Після закінчення 9 класів Олександр вирішив присвятити свій життєвий шлях військовій справі, вступив у Кременчуцький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, а згодом у національну академію сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного на факультет "Наземна артилерія". Закінчівши академію, влітку 2021 року пішов служити за контрактом у 14 окрему механізовану бригаду імені князя Романа Великого на посаду командир взводу батареї реактивної артилерії, далі переміщення на посаду командира взводу батареї протитанкових керованих ракет "Конкурс"лейтенант Єлісєєв зустрів війну на Рівненському полігоні. Ризикуючи життям отримував так необхідні протитанкові комплекси Джевілін на постійно обстрілюваних складах під Макаровим. Його бойовий шлях проходив крізь запеклі бої на Київщині – саме його бригада не пустила ворога до столиці зі сторони Макарова,далі очолював протитанковий резерв на півдні Херсонщини,виконуючи обов'язки командира батареї... далі Харьківщина оборона и наступ в районі Ізюма,де також виконував обов'яки командира батареї... У травні Олександр у свої 22 роки отримав звання старшого лейтенанта і став командиром самохідної артилерійської батареї. Вчився опановувати озброєння надане нашими союзниками у Німеччині. Отримавши це озброєння він та його бойовий підрозділ міцно тримав оборону в районі Бахмуту і Соледару.У серпні бригаду перевели в Харківську область для участі у контрнаступальних операціях, де його батарея була підпорядкована розвідувально-диверсійному підрозділу «Kraken»-вони разом з Князівською бригадою рівняла ворога з землею і звільняли українські міста та села від російської окупації.Його підрозділ знищів багато вражої технікі та живої сили. Під час обстрілів батареї ворожими дронами-камікадзе його підлеглі отримували поранення,під його керівництвом вони були вчасно доставлені в медзаклади та були врятовані. В черговий раз рятуючи техніку та особовий склад був вимушений щукати для них безпечне місце,але на жаль, ворожа міна обірвала молоде життя ...За понад 7 місяців війни Олександр став справжнім Князівським драконом, як в 14-ій бригаді називають артилеристів, і робив все для досягнення нашої спільної мети — перемоги. Ворожа міна обірвала молоде життя, залишивши батьків без сина, а дружину — без чоловіка, - йдеться в описі до петиції.

Артем Медведєв народився у 1991 році в Полтаві. У 2008 році закінчив школу № 9. З 2008 по 2013 рік навчався на історичному факультеті Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка. Артем був ультрасом «Ворскли», грав у футбол. Працював у Полтаві та Києві, виховував доньку.