"Золоті" яйця: як довго яєчня залишатиметься делікатесом

Поглиблення дефіциту яєць на українському ринку найближчим часом не очікується, адже вітчизняні ритейлери докладають зусиль, аби забезпечити українців харчами, попри різні виклики, як це вже було доказано в ситуаціях з сіллю та гречкою.

Втім, прогнозувати, коли ціни на популярний продукт на прилавках повернуться до попереднього рівня, торгівельні мережі не беруться.

"Ціноутворенням на яйце займається виключно виробник. Роздрібна ціна збільшується через зростання вхідної ціни від виробника. Тому у нинішній ситуації складно спрогнозувати майбутнє ціноутворення на яйце", - зазначили в мережі супермаркетів АТБ.

В Інституті агроекономіки вважають, що, цілком можливо, ціновий пік вже пройдено. Науковці прогнозують, що до кінця року ціни на яйця можуть стабілізуватися і навіть почати поступово зменшуватися.

В Міністерстві аграрної політики та продовольства зазначають, що оптові ціни на яйця в Україні вже потроху знижуються – на близько 10%.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький зазначає, що вартість яєць повернеться до ринково обґрунтованої після відновлення поголів'я курей. Виробники вже заклали суттєве збільшення поголів'я у своїх виробничих процесах, але відчутно відобразитися на роздрібних цінах це зможе не раніше, ніж через 5 місяців – саме стільки часу минає від закладки яєць до моменту, коли курка виростає і починає нестись.

Тому очікувати на повернення вартості яєць до 30 гривень за десяток на прилавках вітчизняних магазинів найближчим часом не доводиться. Втім, вже зараз намітилася позитивна цінова тенденція.

Українцям варто запастись терпінням та формувати свій раціон у найближчій перспективі з урахуванням поточної вартості яєць, а злість за ціни перекладати на плечі не виробників, які й без того зазнали шалених втрат та збитків, а справжніх винуватців порушення виробничих процесів – російських окупантів, що прийшли із війною на нашу землю.