«Полтававодоканал» перекладає каналізаційний колектор в напрямку ТЦ «Метро»

Про це повідомили на сторінці Полтававодоканалу.

"Півдесятка провалів на самопливному каналізаційному колекторі від вул. Великотирнівської до Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру уже в роботі. Так званий колектор Міськмолокозаводу введений в експлуатацію на початку 70-х років минулого століття, глибина залягання на ділянці, про яку йдеться, – близько 5 м, діаметр трубопроводу – 500 мм. Уже замінено два інтервали аварійної ділянки від вул. Великотирнівської в напрямку ТЦ «Метро». Працюємо відкритим способом, загалом до кінця жовтня маємо прокласти 300 м поліетиленових труб, термін використання яких до 100 років.

Заміна аварійних ділянок трубопроводу каналізаційного колектора дасть змогу, крім усього іншого, відмовитися від тимчасової каналізаційної насосної станції, яка в цьому районі забезпечує відвід стічних вод в обхід аварійних ділянок колектора через напірну каналізаційну мережу. Чому це важливо? Рахуємо: у насосній станції на вул. Великотирнівській працює насосний агрегат потужністю 27 кВт. Тобто така потужна помпа за добу використовує електрики більше, ніж середньостатистична полтавська родина з бойлером споживає за місяць! Однак якщо ця чи будь-яка інша полтавська родина купує електроенергію по 1,44 грн за 1 кВт, то «Полтававодоканал» (як і інші, хто не є побутовими споживачами) може про таку ціну хіба що мріяти: скажімо, станом 4 жовтня на оптовому ринку ціна електричної енергії становила 5 грн за кВт… А таких насосних станцій по місту маємо два десятки – уявіть, у яку копійку «виливається» підприємству відвід стоків в обхід аварійних ділянок зруйнованих колекторів! А ці насосні станції ще й обслуговувати треба, та й очистку приймальної корзини каналізаційної насосної станції необхідно виконувати регулярно – усе це теж потребує чималого ресурсу.

Роботи з перекладки цього ж каналізаційного колектора продовжуються і на вул. Київське Шосе (біля кафе «Біф»). Роботи тривають згідно з графіком і мають завершитися до кінця листопада. Коли ця ділянка буде запущена, ще на одну тимчасову каналізаційну насосну станцію стане менше. Головне, аби не довелося їх ставити в іншому місці... Тим часом, «Полтававодоканал» – експлуатуюча організація, яка має забезпечувати роботу комунікацій, що належать територіальній громаді, а не будувати їх", - йдеться у повідомленні.