9-го вересня о 10:00 має відбутися засідання шістнадцятої сесії Полтавської міської ради. Провести її планують у форматі відео-конференції. Втім, вже напередодні стає відомо, що частина депутатів засідання бойкотуватимуть. Учора після засідання виконкому міський голова Олександр Мамай у розмові із журналістами нагадує, що може звернутися до Верховної Ради із вимогою розпустити міськраду, якщо депутати не зберуться на три сесії поспіль.
Що ж, відлік можна розпочинати із сьогоднішнього засідання. Трансляція сесії розпочалася о 10:03. І з перших кадрів було очевидно, що кворуму для голосування у міського голови немає.
Після реєстрації з’ясувалося, що засідання проігнорували 28 депутатів – у повному складі фракції «Європейської солідарності», «Слуги народу» та «Рідного міста», а також Віктор Чміль, Євген Момонт і Тетяна Годяк із ОПЗЖ, Ігор Кіслов та Олександр Артеменко із «Партії простих людей» та Юліан Матвійчук та Ігор Скляр зі «Свободи».
При цьому Олександр Мамай озвучив, що до міської ради надійшли письмові заяви лише двох депутатів – Вадима Ямщикова та Євгенії Янко зі «Слуги народу», які повідомили, що не зможуть бути присутніми у зв’язку із відрядженнями.
Олександр Мамай констатував присутність лише 14-ох депутатів. І завершив засідання.
-Зареєстровано 14 депутатів міської ради. Сесія не є повноважною. Всім дякую за включення, будемо намагатися провести наступну чергову сесію, - зазначив міський голова.
Сьогоднішнє засідання, нехай і таке коротке за часом, продемонструвало два важливих фактора, які є надзвичайно неприємними для Олександра Мамая. По-перше, він остаточно втратив більшість у міській раді. Адже при необхідній кількості у 22 голоси зараз має лише 14. По-друге, умовна опозиція цілком може зібрати 28 голосів, необхідних для відкликання Олександра Мамая із посади міського голови.
Нагадаємо, такий прецедент вже був чотири роки тому, у вересні 2018-го. Тоді 29 депутатів Полтавської міської ради проголосували за дострокове припинення повноважень міського голови.
Втім, зараз, скоріше за все, поки що йдеться лише про незгоду інших фракцій із формуванням порядку денного та ручним внесенням/викиданням із нього питань. Це підтверджують думки представників фракцій.
-По-перше, порядок денний формувався одноосібно міським головою — погоджувальну раду так ніхто і не провів. По-друге, більшість питань взагалі не пройшли комісію, а частину депутати не рекомендували до розгляду на сесії! Але мера це не зупинило б, адже для нього комісії — інструмент протягування "шкурняків" або ж блокування розумних ініціатив опозиції. По-третє, цей порядок денний не відповідає воєнним реаліям — мер знову "напхав до пакетів" вигідні для себе рішення. До того ж, Мамай порушив Регламент роботи міської ради у частині періодичності скликання сесій, на яких розглядають земельні питання. Що далі? Ми ініціюватимемо позачергову сесію та формуватимемо порядок денний згідно з запитами громадськості та необхідністю розв'язання дійсно актуальних потреб, - говорить голова фракції «Слуги народу» Юрій Бражник.