Діабет є хронічним захворюванням, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Серед факторів ризику діабету виділяють: надмірну масу тіла чи ожиріння, генетичну схильність, низьку фізичну активність тощо. Знаючи про фактори ризику, можна запобігти виникненню цукрового діабету.
Найбільш поширеним, переважно серед дорослого населення, є цукровий діабет ІІ типу. Він виникає, коли організм стає стійким до інсуліну, розвивається інсулінорезистентність.
За останні десятиліття поширеність цього типу діабету значно зросла у багатьох країнах світу. Для діагностики лікар перевіряє рівень глюкози в крові у пацієнта.
Симптоми, які вказують на виникнення цукрового діабету:
·підвищена спрага;
·сухість у роті;
·слабкість;
·постійне відчуття втоми;
·затуманений зір;
·оніміння кінцівок;
·поколювання в руках та ногах;
·повільне загоєння порізів та виразок;
·різка втрата ваги;
·часте сечовипускання.
Якщо ви довгий час спостерігаєте такі зміни в організмі, зверніться до сімейного лікаря для подальшої діагностики. Діабет може призвести до ускладнень та спричинити: ниркову недостатність, втрату зору, ампутацію кінцівок, пошкодження нервів, вдвічі збільшити ризик серцево-судинних ускладнень (інфаркт, інсульт). Вчасне діагностування та профілактика зменшують ризик розвитку діабету!
Поради з профілактики діабету:
·збільшіть фізичну активність;
·дотримуйтеся здорового харчування;
·споживайте більше клітковини та цільнозернових продуктів;
·їжте овочі, фрукти, горіхи, крупи.
Це допоможе зменшити ризик діабету, покращити контроль рівня цукру в крові, знизити ризик серцевих захворювань.
У КП «ЦПМСД№2 ПМР» ви можете отримати наступні медичні послуги з надання первинної медичної допомоги: динамічне спостереження сімейного лікаря за станом здоров’я пацієнтів із цукровим діабетом, лабораторні обстеження – загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі , вимір глюкози крові, холестерину; інструментальні дослідження –ЕКГ; направлення відповідно до медичних показань пацієнтів для надання їм вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, отримати реімбурсаційний рецепт на лікарський засіб для лікування цукрового діабету по програмі «Доступні ліки» (з діючими речовинами гліклазид, метформін, глібенкламід). В інших випадках сымейний лікар може виписати паперовий пыльговий рецепт (ф-1)на лікарський засіб.
Вчасно звертайтеся до лікаря. У разі погіршення стану або довготривалих симптомів не зволікайте з візитом до сімейного лікаря.
Пам’ятайте, що варто турбуватись про своє здоров’я! Здоровий спосіб життя, фізична активність, правильне та раціональне харчування дозволить вам підтримувати здоров’я в належній формі.