11-го серпня у Полтавській міській раді відбулося засідання постійної комісії з питань регулювання земельних відносин, охорони довкілля та природокористування під головуванням Тетяни Годяк.
На земельній комісії у Полтавській міській раді ледь не віддали землю фірмі із російським засновником
У першому питанні порядку денного депутати обговорили звернення представника виробничого сільгоспкооперативу «Злагода» Віталія Масляка щодо ділянок, які знаходяться у користування і власності кооперативу.
У обговоренні депутат Сергій Каплін повідомив, що згідно реєстру одним із засновників цього підприємства є громадянин російської федерації Александр Ніколаєвіч Бунін.
-У воєнний час перед тим, як приймати рішення, депутати мають ретельно вивчати матеріали і перевірити, наскільки вони відповідають чинному законодавству. Офіційно звертаюсь до СБУ ,яке має анулювати діяльність підприємства через участь у ньому громадянина російської федерації і повернути у державну власність майно цього підприємства! – наголосив Каплін.
У відповідь представник кооперативу «Злагода» Віталій Масляк пояснив, що Алєксандр Бунін був одним із 262 його співзасновників, йому належить лише 0,21 відсотка. У кооперативі вже провели загальні збори та виключили громадянина Буніна із засновників без його заяви. Чому не внесли у державний реєстр – він не знає.
Обговоривши питання, депутати підтримали пропозицію про звернення до правоохоронних органів – Служби безпеки України та прокуратури – щодо перевірки засновників кооперативу, серед яких може бути громадянин російської федерації.
Далі у обговоренні зайшла мова про те, що одне зі звернень із земельного питання стосується україно-білоруського підприємства. Тоді після нетривалого обговорення депутати прийняли рішення – комплексно перевіряти усіх заявників – юридичних чи фізичних осіб – на предмет засновників громадян російської федерації та білорусі, які здійснюють агресію щодо України. У зв’язку із цим більшість питань комісії перенесли на наступне засідання.
Також на комісії депутати обговорили створення комунального підприємства «Агро Лтава». Із цього питання доповідала начальник міського управління земельних ресурсів та земельного кадастру Оксана Левченко.
У доповіді згадала, що Президент України стимулює збільшення рільних площ для забезпечення продовольчої безпеки. І розповіла, що комунальне підприємство, зокрема, займатиметься вирощенням та переробкою агрокультур. Для цього Полтавська громада має близько 850 гектарів вільних земель, частина із яких зараз залужені. За приблизними підрахунками доповідачки, підприємство вже через три роки стане окупним.
При цьому у депутатів виникло багато запитань, щодо потреб майбутнього комунального підприємства у техніці, кількості працівників, необхідності у фінансуванні із міського бюджету тощо.
Оксана Левченко пообіцяла на наступне засідання комісії надати детальний бізнес-план та відповісти на усі ці запитання.
Щоб оперативно стежити за перевіреними новинами підписуйтеся на наш Telegram.