У Полтаві створять відділення нейрореабілітації

8 липня Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко відвідав Полтавщину з робочим візитом. Разом із начальником Полтавської ОВА Дмитром Луніним відвідав кілька лікарень області, де проконтролював якість надання медичної допомоги для переселенців і жителів регіону. Під час свого візиту міністр анонсував створення на базі Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського нового потужного відділення, де надаватимуть комплексну ранню реабілітацію.

«Тема реабілітації гостро стояла в Україні навіть до початку війни, адже кількість реабілітаційних центрів була замалою для наявної на той момент кількості політравм, інфарктів та інсультів. Сьогодні цю тему розглядаємо комплексно, щоб у кожній лікарні, що надає допомогу хворим із політравмами та інсультами, відбувалася реабілітація в реанімації з переводом у заклади довготривалої реабілітації. На Полтавщині таке нове відділення створять на базі обласної лікарні імені Скліфосовського», – розповів Віктор Ляшко.

«Ми вже провели перемовини з ВООЗ та затвердили в них проєкт. Відділення буде на 20-25 ліжок. Потужне обладнання закупить МОЗ за підтримки ВООЗ», – розповів начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

Міністр та начальник ОВА проговорили також можливість створення на Полтавщині першої університетської клініки, яка б стала потужною базою для проходження практики лікарів-початківців.

«Університетська лікарня – це лікарня, в якій одночасно надають медичну допомогу всім, хто її потребує, а також працевлаштовані або мають доступ працівники кафедр і студенти-інтерни, – розповів Віктор Ляшко. – Такі лікарні повинні мати найсучасніше обладнання, оскільки студенти повинні володіти всіма світовими та передовими практиками. В планах відбудови України ми орієнтуємося на те, що є у світі, на ті технології, які будуть популярними через 5-10 років. І ми будемо рухатися в напрямі створення університетських клінік. Ми звернулися до областей із питанням про можливість створення таких клінік на базі обласних лікарень. Більшість областей схиляються до того, щоб це була спільна діяльність: майно залишалося на балансі обласних рад, але ми мали юридичні механізми для того, щоб студенти і працівники кафедр приходили оперувати, працювати, щоб вони були офіційно працевлаштовані. Можливо, буде окремий закон про університетські клініки».

Також міністр ознайомився з роботою Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні та Полтавського обласного онкодиспансеру, де планують встановити перший в області лінійний прискорювач.

Читайте також: Обласний гастроентеролог розповіла, чим небезпечні дієти, скільки разів на день потрібно їсти та чи дійсно шкідливий алкоголь

« Інфаркт значно «помолодшав». Нещодавно нашим пацієнтом був 19 річний юнак» - завідувач відділення інтервенційної радіології КП ПОКЛ Руслан Сакевич

«В хірургію йдуть працювати ентузіасти» - завідувач урологічним відділенням Полтавської обласної лікарні Анатолій Філоненко.

«Пневмонія – хвороба підступна. Її не лікують борсучим жиром, лоєм та шишками сосни» - пульмонолог Неля Моторна.

«Не існує «алергічно небезпечних» продуктів. І не існує «гіпоалергенних» тварин!» - лікар – алерголог Лариса Кулик

" Медичні сестри недооцінені державою, хоча без них не можлива хірургія" - репортаж з операційного блоку Полтавської обласної лікарні

Підписуйтеся на нашу сторінку у мережі Фейсбук

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram