У Полтаві виплачують допомогу від ООН для переміщених осіб: у місцях реєстрації – величезні черги

Хто, яку і кому виплачує допомогу?

Агентство ООН у справах біженців у партнерстві з БФ «Право на захист» розпочинає збір даних для надання грошової допомоги людям, які були змушені покинути свої домівки внаслідок воєнних дій.

Розмір допомоги становить 2220 грн на особу на місяць і буде виплачуватися одноразово відразу за 3 місяці із розрахунку на кожного члена вашого домогосподарства. Тобто, домогосподарство з 3 людей отримає відразу 19,980 грн за 3 місяців.

По грошову допомогу можуть звернутися особи, громадяни України та особи, що мають посвідку на постійне проживання в Україні, які були вимушені залишити місце проживання після 24.02.2022, через ведення активних бойових дій, та тимчасово проживають на території реалізації програми.

Де зареєструватися у Полтаві для отримання допомоги?

У Полтаві пункти реєстрації знаходяться за наступними адресами:

- Європейська, 9

- Європейській, 100

- Коваля, 3

Якщо ви перебуваєте у інших містах, дізнатися про найближчий до Вас пункт реєстрації можна на офіційній сторінці БФ «Право на захист» right2protection або за телефоном гарячої лінії УВКБ ОНН 0 800 307 711.

Які документи потрібні для реєстрації?

Для реєстрації домогосподарства достатньо присутності одного представника родини із оригіналами документів на кожного члена родини, які переїхали з ним. У разі відсутності оригіналів документів, реєстрація домогосподарства можлива лише за фізичної присутності всіх членів родини.

До членів такого домогосподарства можуть входити всі члени родини, з наявними родинними зв’язками (двоюрідні сестри/браття, племінники, бабуся/дідуся) а також подружжя, що проживає разом, але не перебуває у шлюбі.

Для реєстрації необхідно мати: паспорт (свідоцтво про народження для дитини) та ІНН кожного члена домогосподарства, якого ви реєструєте.

Люди, які втратили чи пошкодили документи також можуть звернутися по грошову допомогу, можна зареєструватися за будь яким іншим документом, що засвідчує особу (водійське посвідчення, є-документ ДІЯ, пенсійне посвідчення та ін.).

Довідка ВПО НЕ Є обов’язковим документом для реєстрації, але у фонді рекомендують отримати її найближчим часом.

Чи можна записатися у чергу онлайн?

Для запису потрібно завітати до пункту з документами, та пройти процедуру реєстрації. Через великий попит на реєстрацію, у більшості пунктів діє черга за записом. Можливості запису в чергу онлайн не передбачено. Зазвичай, локації приймають тих, хто записався у чергу раніше. На місці можна записатися у чергу на наступні дні. Новий запис обмежений на 1 тиждень вперед. По досягненню кількості записів, яку локація зможе обробити, запис буде припинений. За рухом черги ви можете спостерігати у телеграм каналі, доступ до якого отримаєте під час реєстрації в чергу на місці. Для запису у чергу документи не потрібні. Про відкриття запису на кожен пункт повідомляють разом з графіком роботи.

Станом на 12 травня біля одного із пунктів реєстрації у Полтаві - величезна черга із кількох сотень людей. Дехто із переселенців розповідає, що довелося вночі спати на лавочці, або встигнути зареєструватися.

Якщо вірити повідомленню, прикріпленому біля входу у пункт реєстрації, то працює він із понеділка по п'ятницю та у неділю із 9:00 до 18:00.

Також поруч міститься інформація про Теlegram-канали, у яких можна дізнатися про виплати допомоги у Полтавській області.

У яких містах реалізують проект

БФ “Право на захист” реалізує проєкт у таких містах: Львів, Стрий, Самбір, Червоноград, Вінниця, Хмельницький, Шепетівка, Кам'янець - Подільський, Кривий Ріг, Кам’янське, Тернопіль, Дніпро, Павлоград, Чернівці, Сторожинець, Берегомет, Полтава, Черкаси. Незабаром планується відкриття реєстраційних пунктів у Старокостянтинові, Чорткові та у Кіровоградській області.

Коли і як нараховують кошти?

Сума допомоги на всіх членів зареєстрованого домогосподарства буде перерахована на одного члена родини, вказаного під час реєстрації.

Вся сума відразу за 3 місяці буде перерахована одному члену домогосподарства одим з наступних шляхів:

- шляхом переказу на банківський рахунок через фінансову установу Rapyd. Відповідні реквізити будуть занотовані протягом реєстрації.

- через Укрпошту для тих сімей, які не мають банківського рахунку, або дані щодо банківського рахунку були введені невірно. Перелік відділень Укрпошти буде надано після реєстрації. Для отримання платежу цій людині необхідно прийти до відділення Укрпошти та пред’явити оригінал документу, що посвідчує особу.