Поруч з «царським селом» в Копилах люди живуть без води та світла.

Більшість мешканців селища Копили на вулиці Горького доведені до відчаю комунальними проблемами

Вчора до журналістів звернулись жителі селища Копили з проханням висвітлити комунальні проблеми, які довели їх до відчаю. За словами мешканців будинків 70, 70а, 70б, 101 та 102, що на вул. Горького, у них роками виникають проблеми з подачею води та світла. Передісторія сьогоднішньої ситуації така: за часів СРСР дані будинки перебували на балансі залізниці. Потім ЖЕК у Копилах об’єднали з Терешківським, передавши усі функції по обслуговуванню — саме останньому. Але, за словами жителів, він зі своїми обов’язками не справляється.

Щоб розібратися з ситуацією на місці «Полтавщина» вирушила у Копили. На вулиці Горького нас зустріли близько 20 чоловік місцевих жителів, які випереджаючи один одного стали розповідати про комунальні проблеми селища.

— Учора відключили світло, — повідомила мешканка Копилів Тетяна Сурська. — Подзвонили в ЖЕК, а вони кажуть, що припинили подачу енергії через заборгованість. Але ж у нас боржники якщо і є, то їх не так багато, щоб відключати весь будинок. Зараз світло знову включили, але чи не відключать через годину, я не знаю. Взагалі у нас постійно з цим перебої. Від цього псується побутова техніка — особливо холодильники. У підвалах світло ЖЕК взагалі давно відключив, хоча з якої причини, нам досі невідомо. А те, що у темряві можна впасти і травмуватися, їм нецікаво.

Мешканці селища Копили

Мешканці селища Копили

Про перебої у постачанні електроенергії розповіли і інші мешканці Копилів. Проте основна претензія місцевих жителів до комунальних служб і влади — це постійні перебої з водою. За їх словами, після того як селище зняли з балансу залізниці, вода йшла до них з водонапірної башти, що знаходиться в Терешках. Але через те, що там один насос, він подвійного навантаження не витримував і часто перегоряв. Як розповідають мешканці, в цей час біля селища почали будуватись маєтки «сильних світу цього» та ще й на додачу стадіон. Територія, на якій зводились будівлі, отримала в народі назву «царське село». Одночасно, з будівництвом, для маєтків збудували нову водонапірну башту, комунікації якої підвели до будинків мешканців Копилів. Проте воду по трубам, заради яких біля будинків по вул. Горького перерили асфальт, так і не пустили. Водопостачання, як і раніше, здійснюється з Терешків. Відповідно ситуація з водою для жителів селища не поліпшилась — вони стверджують, що перебої не те, що не припинились, але і стали частіше. Натомість у «царському селі» проблем з водою, як і зі світлом, немає.

— Як поставили у лісі башту для подачі води, ми подумали «нарешті!», — повідомив мешканець Копилів Віктор Яковцов. — Але води нормально як не було, так і немає. У сільраді кажуть, що башта низька, а подачу води в будинки довго здійснювати неможливо. І сама вода, кажуть, не відповідає санітарним нормам. Але ж на те, щоб поливати стадіон та хороми, що розміщені поруч, її вистачає. І в норми вона вкладається...

Поруч з «царським селом» в Копилах люди живуть без води та світла

Після спілкування з жителями, журналісти вирушили у Терешківську сільраду, до складу якої входять Копили, щоб дізнатися про думку її голови — Лідії Лепейко. Але, на жаль, поставити їй запитання нам не вдалося.

— Лідії Іванівни немає, вона у відпустці до 1-го липня, — повідомила нам секретар Терешківської сільради Оксана Сербіченко. — На даний час я виконуюча обов’язки голови сільради, але надати вам вичерпну інформацію, на жаль, не можу, тому що працюю в сільраді всього три місяці. Рекомендую вам звернутися після 1-го числа, безпосередньо до Лідії Іванівни Лепейко.

Приймальня секретаря Терешківської сільської ради

Приймальня секретаря Терешківської сільської ради

Зрозуміло, що Лідія Лепейко перебуваючи у відпустці не зможе допомогти мешканцям Копилів у вирішенні їх комунальних негараздів. Але можливо було б правильно, якщо хтось інший з посадовців все ж таки перейнявся цими проблемами, адже до 1-го липня ще довгих 10 днів.

Стадіон

Стадіон

За словами мешканців Копилів, їм обіцяли, що з будівництвом «царського села» їх проблеми з постачанням води зникнуть. Але і «віз і нині там».