В Україні ввели воєнний стан - Президент (ОНОВЛЕНО)

У четвер, 24 лютого, президент України Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану. Про це він сказав під час звернення до українців.

"Шановні громадяни України! Сьогодні президент Путін оголосив про введення спеціальної військової операції на Донбасі. Росія здійснила удари по нашій військовій інфраструктурі", - зазначив Володимир Зеленський.

"Ми вводимо воєнний стан", - заявив очільник української держави.

Він попросив за можливості залишатися вдома.

"Без паніки, ми сильні, ми готові до всього, ми всіх переможемо", - наголосив Зеленський.

Звернення Президента України за посиланням.

Що змінюється з введенням воєнного стану

Відповідно до закону України "Про правовий режим воєнного стану", в регіонах створюються адміністрації, до складу яких входять військові, які наділяються повноваженнями цивільної влади – військовослужбовці отримують такі ж повноваження, як, наприклад, поліція.

Військову адміністрацію населеного пункту очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади президентом за пропозицією Генерального штабу ЗСУ або відповідної обласної державної адміністрації.

Військові забезпечують правопорядок самостійно або із залученням органів виконавчої влади або місцевого самоврядування. Якщо в регіоні починаються активні бойові дії, то влада повністю перекладається на військове командування і військові адміністрації.

Під час введення воєнного стану можуть вводитися такі заходи:

  • Використовувати потужності й трудові ресурси підприємств, установ і організацій усіх форм власності для потреб оборони, змінювати режим їхньої роботи, проводити інші зміни виробничої діяльності, а також умов праці відповідно до законодавства про працю.
  • Вводити комендантську годину.
  • Встановлювати особливий режим в'їзду та виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.
  • Перевіряти документи у громадян, а в разі необхідності проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, службових приміщень і житла громадян, за винятком обмежень, встановлених Конституцією України.
  • Забороняти проведення мирних зібрань, мітингів, походів і демонстрацій, інших масових заходів.
  • Може обмежуватися право на вільне пересування.
  • Також обмежується право власності через примусове відчуження майна у фізичних та юридичних осіб на потреби оборони. Слід сказати, що законом передбачена компенсація за таке вилучення, а також повернення майна в разі його збереження при використанні в період воєнного часу.

Очільник Полтави Олександр Мамай також зернувся до мешканців міста та закликав зберігати спокій:

Дмитро Лунін також зазначив, що за можливості всім жителям області потрібно залишатися вдома:

Нагадаємо, у середу, 23 лютого, Верховна Рада підтримала введення надзвичайного стану в Україні на тлі загрози вторгнення військ Росії. Відповідний указ президента схвалили 335 депутатів.