Заступник головного лікаря Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні, головний позаштатний експерт Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Лідія Войтенко повідомила, що препарат «Молнупіравір» внесений до затвердженого МОЗ України протоколу лікування коронавірусної інфекції.
«Майже 9 тисяч доз препарату вже отримані, розподілені й використовуються у лікувальних закладах області. Ще майже 11 тисяч – очікуємо незабаром. Це вкрай важливі ліки, що призначаються сімейним лікарем у перші 5 діб від початку захворювання. Їх рекомендують застосовувати пацієнтам із груп ризику: літнім людям, пацієнтам із ожирінням, із хворобами серцево-судинної системи, діабетом. «Молнупіравір» дозволяє запобігти переходу від легкого перебігу хвороби до середнього чи тяжкого, зменшити ймовірність госпіталізації чи смерті», – розповіла Лідія Войтенко.
У Міністерстві охорони здоров’я України пояснюють, що «Молнупіравір» – це противірусний препарат прямої дії. Він блокує фермент, необхідний для відтворення генетичного коду вірусу, чим запобігає його розмноженню і знижує ризик тяжкого перебігу хвороби. Виробник ліків – американська фармацевтична компанія Merck Sharp & Dohme.
Довідково: До останнього часу спеціальних ліків проти COVID-19 не було, проводили переважно симптоматичне лікування. Великобританія стала першою країною у світі, що схвалила «Молнупіравір» (Lagevrio) для лікування коронавірусної інфекції. Препарат випускається у формі пігулок, не має особливих вимог до зберігання і зручний у використанні. Зареєстрований та дозволений до екстреного застосування у США, Японії, Великобританії та інших країнах. МОЗ України зареєструвало «Молнупіравір» для екстреного застосування 26 січня 2022 року. Препарат заборонений до продажу в аптеках, його можна отримати тільки у сімейного лікаря безкоштовно.
Матеріал підготували в КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради
Лікарі б’ють тривогу: коронавірус може викликати крихкість кісток