Полтавці першими в Україні створили пасіку з диких бджіл.

Вперше в Україні науковці Полтавської  державної сільськогосподарської дослідної станції ім. М.І. Вавілова створили промислову пасіку з диких бджіл.

Про це Новинам Полтавщини повідомили в Полтавській  державній сільськогосподарській  дослідній станції ім. М.І. Вавілова.

За їхньою інформацією вихідні популяризації  з 110 клонів зібрали на околицях Полтави. Для  штучного розведення цих комах відпрацювали технологію їхнього утримання та збудували робочі маточні та тепличні вулики.

Гніздові трубки для осмій виготовляють з  стебел очерету з внутрішнім діаметром 6-12 мм, який заговляють взимку. Навесні вулики виставляють поряд з лотком із  клонами. Їх потрібно ізолювати від дощу та прямих сонячних променів. Після поселення бджіл (кінець червня початок липня), вулики переносять у приміщення, де дозрівають кокони. При настанні холодів, коли сформувалися кокони, їх звільняють з коконів і зберігають у залізних коробках до весни.

Осмії в теплицях ефективно працюють у січні-лютому 20-30 діб, березні 15-20 днів, квітні 10-15, травні 7-10. Після цих строків, у тепличні вулики заносять нові партії проінкубованих бджіл.