Маленькі поспішайки народилися з гестаційним віком 26-27 тижнів. Крихітки Мирослава Чернобель (855 г) і Тетяна Святна (880 г) подолали доволі тернистий шлях, але вже досягли великих успіхів – почали самостійно дихати, їсти з ріжка, навіть прикладаються до грудей, набрали вагу 2 кг та перенесли лазерну коагуляцію сітківки ока. Все це стало можливим завдяки співпраці медичного персоналу та батьків.
«Значна частина наших пацієнток – жінки з патологіями вагітності та екстрагенітальною патологією. Ми робимо все можливе, аби кожна жінка змогла виносити та в термін народити дитину. У більшості народжуються абсолютно здорові дітки.
Звичайно, не обходиться без випадків, коли постає питання життя чи смерті і матері, і дитини. Коли жінка не в змозі доносити дитину, на світ з’являються так звані «поспішайки», «ранні пташки», або як визначає медична термінологія — «передчасно народжені діти». Їх гестаційний вік може коливатися від 24 до 36 тижнів», — розповіла очільниця перинатального центру Вікторія ВАЩЕНКО.
«Біологічні та життєві ресурси передчасно народжених дітей неспроможні у повному обсязі забезпечити самостійне, а головне адекватне функціонування усіх систем організму, тому на етапі народження надзвичайно важливу роль відіграє саме невідкладна неонатальна допомога, яку забезпечує неонатальна бригада — лікар-анестезіолог дитячий, лікар-неонатолог і дитяча медсестра. Головна задача бригади – якомога швидше стабілізувати стан дитини та оцінити тактику лікування з подальшим переведенням дитини до відділення дитячої реанімації чи постнатального догляду.
На наступному етапі до справи береться мультидисциплінарна команда, яка робить все можливе, аби дітки якомога швидше буди переведені на сумісне перебування з мамою, адже окрім медичної допомоги наші «ранні пташки», у першу чергу, потребують маминого тепла та любові, що досягається одним з методів виходжування – методом Кенгуру.Найближчим часом саме ці дівчатка плануються на виписку».
Персонал Перинатального центру з радістю чекає на усіх жінок при надії та гарантує:
- надання якісної та вчасної медичної допомоги
- ведення фізіологічних пологів та, при потребі, проведення кесаревого розтину
- забезпечення виключно грудного вигодовування та консультація фахівців для правильного грудного вигодовування
Перинатальний центр КП «ПОКЛ ім. М. В. Скліфосовського ПОР» — лікувальний заклад ІІІ рівня надання медичної допомоги.
Центр має статус «Лікарня, доброзичлива до дитини», що означає успішну сертифікацію закладу охорони здоров’я на відповідність критеріям ВООЗ та ЮНІСЕФ.
За матеріалами ПОКЛ імені Скліфосовського
Читайте також: "Медичні сестри недооцінені державою, хоча без них неможлива хірургія" - репортаж з операційного блоку Полтавської обласної лікарні.
"Інфаркт значно помолодшав" - завідувач відділення інтервенційної радіології ПОКЛ Руслан Сакевич
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram