истематичні спостереження лабораторії Полтавського центру з гідрометеорології за рівнем концентрації шкідливих домішок присутніх в атмосферному повітрі міста за звітній місяць засвідчили, що із відібраних та проаналізованих 1809 проб повітря по 10-ти контрольованим інгредієнтам на 4-х стаціонарних постах відмічалось перевищенням ГДК (гранично допустима концентрація) по пилу - вдвічі, формальдегіду в 1,3 рази.
У травні середньомісячні концентрації забруднюючих речовин в цілому по місту складали: по діоксиду азоту - на рівні ГДК, по оксиду вуглецю - 0,7 ГДК, по оксиду азоту – 0,4 ГДК, фтористому водню - 0,3 ГДК, по аміаку - 0,25 ГДК, по діоксиду сірки та хлористому водню - 0,1 ГДК, по розчинним сульфатам - 0,01 мг/м3.
При цьому, перевищення максимально разових концентрацій шкідливих домішок ГДК становили: по пилу в 1,8 рази, по оксиду вуглецю та формальдегіду в 1,4 рази.
Повторюваність випадків перевищення максимально разової ГДК становила: по пилу - 11%, оксиду вуглецю - 1,5%, формальдегіду - 1,0%.
Вміст важких металів в атмосферному повітрі міста, таких як кадмій, залізо, марганець, мідь, нікель, свинець, хром та цинк нижчий за граничні вимоги.
У порівнянні з квітнем поточного року рівень забруднення атмосферного повітря пилом істотно не змінився, оксидами азоту та формальдегідом - дещо підвищився.
Порівняльний аналіз місячних концентрацій з середньорічними показниками свідчить про збільшення забрудненості пилом.
Реакція кислотності (рН) випавших атмосферних опадів знаходилася в межах норми і становила від 6,0 до 6,6.
Комплексний індекс забруднення атмосферного повітря по місту становив: у 2011 році - 4,4; у 2012 році - 4,8 (рівень забруднення був обумовлений – пилом, формальдегідом, діоксидом азоту, оксидом вуглецю, оксидом азоту).