25-го січня у Полтавській міській раді провели чергове засідання робочої групи із організації конкурсу із облаштування Прирічкового парку.
Нагадаємо, у липні минулого року міська рада виділила на проект мільйон гривень, проте спершу потрібно провести конкурс та визначити концепцію Прирічкового парку.
У серпні 2021-го провели перше засідання робочої групи по Прирічковому. Тоді попередньо визначилися, що 2022-ий рік під на проектування та пошуки фінансування. А також проголосували за те, що конкурс проектів буде всеукраїнським та закритим під час першого етапу.
Засідання 25-го січня розпочали із обговорення того, як максимально пришвидшити темпи підготовки та проведення конкурсу. Перший заступник міського голови Валерій Пархоменко повідомив, що замовником проекту буде управління капітального будівництва, а співорганізаторами – управління містобудування та Інститут розвитку міста.
Також Валерій Пархоменко запропонував винести на найближче засідання виконкому (27 січня) питання визначення журі конкурсу, а на наступному виконкомі – затвердити склад цього журі.
Від себе Пархоменко додав, що хотів би бачити у оновленому Прирічковому і бігові, і велодоріжки, і реалізовані проекти за культурно-мистецьким напрямком.
Голова робочої групи Юлія Городчаніна запропонувала провести конкурс у один етап, щоб не витрачати зайвий час. Учасники групи її підтримали.
Далі учасники перейшли до обговорення кандидатур членів журі конкурсу із облаштування Прирічкового. Так, депутатка міської ради від «Опозиційної платформи За життя» Оксана Деркач запропонувала включити до журі одного із учасників робочої групи – Максима Кривенка, який буде відповідати за реалізацію спортивного напрямку.
Нагадаємо, Максим Кривенко є засновником бігового клубу «NewRun»та організатором численних масових спортивних заходів.
Окрім спортивного, важливими складовими майбутнього проекту визначили культурно-мистецький, озеленення (або ландшафтна архітектура) та водний.
Щодо персонального складу журі конкурсу, Юлія Городчаніна запропонувала запросити до нього керівницю Львівського міського управління екології та природних ресурсів Олександру Сладкову, а також відомого львівського архітектора та урбаніста Юліана Чаплінського.
Керівник Інституту розвитку міста Тетяна Татаріна запропонувала включити до складу журі німецьких архітекторів, які цього року будуть брати участь у реалізації проектів комунальної установи.
Також до журі планують запросити Заслуженого архітектора України Вадима Вадімова, професора архітектури, який має великий досвід участі у подібних конкурсах. Крім цього, начальник управління містобудування та архітектури Микола Шевельов повідомив, що планує звернутися до Національної спілки архітекторів, щоб включити до складу журі когось із її представників.
Також присутні іще раз обговорили реальні терміни проведення конкурсу та реалізації проекту облаштування Прирічкового.
-У кращому випадку цього року завершимо конкурс щодо проекту, а на наступний рік закладемо на його реалізацію кошти у бюджет. Конкурс у один етап триватиме чотири місяці, із необхідними засіданнями виконкому це все займе близько півроку, - зазначив Микола Шевельов.
Далі у обговоренні представник громадської організації «Горизонти країни» Юрій Бойко запропонував до початку конкурсу поставити перед архітекторами реалістичні фінансові рамки.
-Ви ж розумієте, що ми повинні обмежити політ фантазії архітекторів. А то вони запланують проект на пару мільярдів і це ніколи не реалізується! – пояснив Бойко.
-Ми ж одразу дамо рекомендації, що це має бути парк відпочинку – зеленим, тихим, із пішохідними, велосипедними доріжками, - зазначила Юлія Городчаніна.
Наступне засідання робочої групи планують провести 11-го лютого – після відповідного засідання виконкому, на якому затвердять склад журі. А 24-го лютого виконком вже має затвердити умови конкурсу.
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram