Сьогодні, 2 січня, Християни відзначають церковне свято священномученика Ігнатія Богоносця і чудотворця Іоанна Кронштадського. У цей день влаштовують хресні ходи і молебні в храмах.
Наші предки називали цей день Гостьовик, але вважали 2 січня небезпечним днем, коли по землі ходить багато злих духів. Щоб захистити житло від зла, будинок обходили з іконою в руках. Також зі святим образом потрібно обійти комори і льохи.
З цього дня починається підготовка до Різдва. Господині прибирали в будинку і заготовляли продукти для свята. Діти розучували колядки та різдвяні пісні.
Православне свято 2 січня - день пам'яті Іоанна Кронштадтського
Іоанн народився в 1829 році в бідній родині, його предки були священиками. Хлопчик часто хворів, мати молилася за його здоров'я а він, слухаючи її, сам вчився звертатися до Бога. Батько часто брав його з собою до церкви і виховав в Івана любов до богослужіння.
Юнак закінчив парафіяльне училище, потім духовну семінарію, одружився і разом з нареченою заприсягнулися, що залишаться цнотливими. Іоанн був призначений ключарем Андріївського собору в Кронштадті, де в темницях втішав злочинців, допомагав жебракам, лікував хворих. За його ініціативою був створений будинок праці - благодійна організація для безпритульних.
Іоанн Кронштадтський прославився, як великий молільник. У місті стали відбуватися чудеса, люди приходили за допомогою до святого, а храм завжди був переповнений - на літургіях були присутні понад 6000 чоловік. Відомо, що до нього навіть приходив імператор Олександр III, якого Іоанн, на жаль, не зміг врятувати від смерті. Помер святий в 1908 році.
Прикмети дня
- яка погода на Гната - такою вона буде і в серпні;
- йде сніг або дощ - до врожайного року;
- голосно щебечуть синиці - настануть холоди.
Що сьогодні не можна робити
В цей день суворо забороняється брати в борг, інакше можна приректи себе на бідність. У народі люди 2 січня не лагодили взуття, так як вірили, що подібні дії вкорочують життя.
Що можна робити 2 січня
З давніх-давен ця дата була присвячена дому - місцю, де людина народилася, виросла і отримала благословення на все життя. Саме тому віруючі сьогодні моляться Гнату про захист від недругів і злих сил.
Слов'яни 2 січня активно готувалися до Різдва. Необхідно до свята викидати всю биту посуд, складати меню і дотримуватися Різдвяного посту.
Гороскоп фінансів та кар’єри на 2022 рік: кому найбільше щаститиме?
Температурні рекорди та природні катаклізми – синоптики зробили прогноз погоди на 2022 рік