Відбулось засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якої обговорено питання надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах територіальними центрами соціального обслуговування.
У засіданні колегії також взяли участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко, представники громадських організацій області, члени колегії, директори територіальних центрів соціального обслуговування.
Соціальні послуги в області надаються 33 територіальними центрами, які забезпечують соціальне обслуговування та надання соціальних послуг населенню області.
Вищевказаними послугами охоплено майже 114 тис. громадян, що перебувають у складних життєвих обставинах, з них 65 тис. мешканців сільської місцевості.
У складі територіальних центрів функціонує 34 відділення соціальної допомоги вдома, 32 відділення соціально-медичних послуг, 34 відділення соціально-побутової адаптації, 12 стаціонарних відділень для постійного проживання, 33 відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
З кожним роком роль територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у житті місцевих громад, особливо у сільській місцевості, посилюється. Діяльність територіальних центрів стає більш масштабною і спрямовується на значну частину жителів відповідної території.
Територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) продовжується робота щодо впровадження інноваційних моделей роботи та нових видів соціальних послуг. Актуальним направленням залишається наближення соціальних послуг до сільського населення.
В області відпрацьовано нові форми соціального обслуговування – «Сільські будинки соціального піклування», яких в області вже створено 32 та заплановано на 2013 рік відкриття ще п’яти: Диканський. Лубенський, Полтавський, Семенівський, Чорнухинський райони. У «Сільських будинках соціального піклування» надаються послуги швачки, перукаря, прання білизни, з фізіотерапії, масажу та інші.
Як пріоритетні напрямки роботи системи соціального захисту населення в 2013 році є:
- підвищення якості надання соціальних послуг;
- обладнання майданчиків для освоєння навичок користування кріслами колісними осіб з обмеженими фізичними можливостями;
- здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів.
З метою підвищення якості надання соціальних послуг колегія прийняла рішення щодо вжиття заходів по запровадженню нових видів соціальних послуг, забезпечення облаштування будівель пандусами та створення належних умов для доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціальної сфери. Поставлено чітке завдання до 1 липня 2013 року привести у відповідність навантаження на одного соціального робітника згідно Типових штатних нормативів чисельності працівників територіальних центрів.