У Полтаві ветерани не приймуть від Мамая ні "плюшок", ні вибачень і зустрінуться із мером лише на сесії перед його усуненням (ВІДЕО)

14-го грудня у "Новинах Полтавщини" провели прес-конференцію представники Координаційної ради громадських організацій учасників АТО. Зокрема один із представників організацій Тарас Гапон озвучив позицію ветеранів щодо зустрічі із міським головою Олександром Мамаєм.

-Він звертався особисто до Віталія Степанова. Це було під час засідання Координаційної ради. Ми запитали, що він хоче. І відповіли – тільки єдина зустріч на сесії позачерговій із одним питанням – про зняття міського голови. Альтернативи не буде! Вибачення не потрібні нікому! Жодному побратиму нашому не потрібно вибачень! Більше ніяких зустрічей не анонсується і не розглядається!.. Ніхто не буде зустрічатись, брати якісь «плюшки». Якщо хтось це зробить, ми не несемо жодної відповідальності за їх здоров’я. Ми зустрічаємося із Мамаєм, але на позачерговій сесії із єдиним питанням про його відсторонення. Я особисто як громадянин, ветеран війни, який пішов добровольцем на фронт і чотири роки не вилазив із окопів, буду особисто запитувати депутатів, чому вони не голосували, щоб мені, як несвідомому, пояснити, - запевнив Тарас Гапон.

Також ветеран зауважив, що не знімає із ветеранів відповідальності за політичну позицію Олександра Мамая, яка виявлялася і раніше.

-Із себе особисто і зі своїх побратимів я провину не знімаю. Будь-який громадянин веде себе так, як дозволяє йому себе вести держава і суспільство!

Під час прес-конференції голова Координаційної ради Віталій Степанов повідомив, що за скликання сесії зібрали вже 20 підписів. Також повідомив, що «Європейська солідарність» вийшла із коаліції і всі шість депутатів цієї політсили підтримують відставку Мамая. У цьому ветеранів запевнила Ніна Южаніна, народна депутатка від «ЄС», яка була присутньою на останній зустрічі Координаційної ради.

Також ми зв’язалися із ветераном «Азову» Тарасом Лелюхом, який раніше повідомляв, що ветерани почали збір підписів депутатів для скликання сесії, на якій мають проголосувати за відставку Мамая.

Він повідомив нам, хто вже підписав звернення або дав згоду: два депутати від фракції «Свободи», шість депутатів від фракції «Рідне місто», дев’ять депутатів від фракції «Слуга народу» та два депутати від «Європейської солідарності». Якщо рахувати озвучену на прес-конференції інформацію про «ЄС», то вже ще шість депутатів. Всього разом виходить 2+6+9+6=23 депутати.

Нагадаємо, для висловлення недовіри міському голові, яке у Полтаві одного разу вже проводили, потрібно голоси 28 депутатів. У 2018-му за відсторонення Мамая проголосували 29 депутатів.

Іще у міській раді є фракції «За майбутнє» - 10 депутатів, «Партії простих людей» - 4 депутати, та «Опозиційної платформи за життя» - 4 депутати. Тарас Лелюх зазначив, що кожному депутату міської ради надішлють письмове звернення із вимогою ветеранів.

Попередньо, сесію планують провести у останній день року, 31 грудня. Цю дату обрали тому, що лише 30-гогрудня у Мамая закінчується річний "імунітет", упродовж якого йому не можна висловити недовіру. Про розвиток подій ми будемо інформувати надалі.

Нагадаємо, раніше ми запитали у наших читачів про те, чим закінчиться цей скандал за участю Олександра Мамая. Поки що 56 відсотків читачів обрали варіант - "Нічим". Ви також можете проголосувати у опитуванні і тим самим вплинути на його результати.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram