Про безболісне те безпечне лікування зубів нам розповів лікар клініки «МЕДІОН» Олександр Геннадійович Бабець. Він спростував поширені міфи щодо медикаментозного сну, а також перерахував випадки, у яких лікувати зубки дитині краще під загальним наркозом.
- Як правило, лікування зубів відбувається під місцевою анестезією. Але часом виникають ситуації, коли кращим варіантом буде застосування загального наркозу. У цьому випадку на процедури йде менше часу, оскільки лікар має можливість не відволікатися та якісно проводити лікування. Переваги медикаментозного сну також у тому, що пацієнт не відчуває болю, уникає негативних емоцій та стресу.
Спростовуємо міфи про медикаментозний сон
Навколо застосування наркозу завжди з’являється багато міфів. Насправді, медикаментозний сон не викликає звикання, не впливає на головний мозок чи нервову систему і не завдає шкоди здоров’ю.Одразу спростуємо усі існуючі міфи щодо медикаментозного сну.
Міф 1. Викликає звикання
Це неправда. По-перше, для лікування зубів медикаментозний сон загалом не використовують часто і, як правило, одного втручання цілком достатньо, щоб вирішити усі проблеми із зубками.
По-друге, сучасні медичні препарати, які використовують анестезіологи клініки, не викликають звикання, на відміну від тих, які застосовували десятиріччя тому.
Міф. 2. Вражає мозок.
Існують побоювання, що медикаментозний сон негативно впливає на пам'ять та здатність дитини до навчання. Насправді, вони нічим не обґрунтовані. Під час медикаментозного сну лише на короткий період "вимикається" свідомість і всі психічні функції повністю відновлюються приблизно через півгодини після завершення процедури.
Міф 3. Завдає шкоди здоров’ю.
Ви, певно, чули розмови про те, що медикаментозний сон скорочує тривалість життя на 2, 3 чи навіть 10 років. Насправді, це жодним чином не відповідає дійсності. Звісно, людина може погано себе почувати після наркозу, коли переносить складну порожнинну операцію і потім довго після неї відновлюється. Лікування зубів не належить до таких складних втручань, тому шкода для здоров’я пацієнта просто виключена.
Міф. 4. Вражає нервову систему.
Під час медикаментозного сну дійсно здійснюється вплив на нервову систему. Але він короткостроковий, спостерігається лише під час сну і зникає, коли препарат виводиться із організму. При цьому, варто врахувати, що той стрес, який отримує дитина, лікуючи зуби під місцевою анестезією, впливає на її нервову систему значно більше.
У яких саме випадках бажано проводити лікування зубів під загальним наркозом?
1. Вік дитини менший за 3 роки. Дітлахи у цьому віці непосидючі, тому лікарю складно буде швидко виконувати свою роботу.
2. Випадки, коли потрібно проводити кілька тривалих маніпуляцій одночасно.
3. Дитина залишається наляканою навіть після адаптації.
4. Наявність захворювань чи особливостей у розвитку дитини, які ускладнюють контакт із нею лікаря.
Переваги лікування у стоматологічному відділенні клініки «МЕДІОН»
У відділенні стоматології клініки «МЕДІОН» анестезію проводять лікарі-анестезіологи, які мають необхідну кваліфікацію та досвід. Анестезіолог-реаніматолог спостерігає за пацієнтом за допомогою спеціальних датчиків увесь час – під час процедури та після виведення із наркозу. У клініці використовують високоякісні сучасні препарати та гарантують безпеку використання наркозу. Саме це поєднання високої якості, надійності сучасних лікарських препаратів з мистецтвом досвідченого лікаря і робить медикаментозний сон по-справжньому безпечним.
Як відбувається процедура лікування під час медикаментозного сну?
Проводять вступний наркоз, під час якого дитина зачасту не встигає зрозуміти, що із нею будуть проводити якісь лікувальні процедури. У цей час дитина сидить на руках у тата чи мами, вдихає газову суміш і за чверть хвилини засинає. Старшим діткам лікар пояснює: «Ти зараз подихаєш, заснеш, а коли прокинешся – зубки будуть здорові!»
Коли дитина засинає, до її тіла приєднують датчики: під час усіх лікувальних процедур вони передаватимуть на екрани моніторів показники роботи серця, температури, тиску, пульсу, насичення крові киснем.
Через кілька хвилин після засинання анестезіолог-реаніматолог дає дозвіл і лікар-стоматолог (разом із батьками дитини) оглядає зубки дитини та визначається із остаточним планом лікування.
Коли після вступного наркозу всі показники життєдіяльності організму приходять до стабільних цифр та параметрів, лікар-стоматолог отримує дозвіл на проведення лікувальних процедур.
Вже після завершення лікування у спеціально обладнаному та, водночас, по-домашньому затишному приміщенні лікар анестезіолог-реаніматолог продовжує спостереження за дитиною після виведення із наркозу. Він розмовляє із батьками, дає їм рекомендації. У цей час дитина прокидається та потрапляє у обійми мами і тата. Іноді після лікування малюк може бути дещо млявим та примхливим, тому батькам потрібно бути максимально лагідними, уважними та терплячими. Головний отриманий результат – дитячі зубки будуть пролікованими, а сама дитина уникне стресу та негативних емоцій.