Олександр Мамай втратив контроль над міською радою Полтави, а депутати провалили сесію по 109-му мікрорайону (ФОТО)

24-го вересня у Полтавській міській раді відбувається засідання шостої сесії. У порядку денному – 33 питання. Серед них одне із найголовніших – зміни до бюджету, яке стосується опалення 109-го мікрорайону. (Ось тут ми детально розповідали про ситуацію - Авт.).  Міська рада має виділити 15 мільйонів гривень на оплату боргів та початок роботи підприємства «Полтаватепло», яке буде здійснювати опалення мікрорайону. Також опалення стосується питання щодо передачі теплогенераторної у селі Супрунівка.

Перед початком сесії депутати мають затвердити порядок денний. До нього депутати пропонують внести низку питань. Зокрема, представниця «Слуги народу» Євгенія Янко пропонує проголосувати за те, щоб на новорічних подарунках від міської ради не розміщували логотипи політичних партій та прізвища політиків. У відповідь на це Олександр Мамай запевняє її, що цього робити не будуть. Проте у порядок денний питання вносити відмовляється. Так само, як і пропозицію Юлії Городчаніної щодо виключення зі складу виконкому старост. Мамай пояснює, що саме він, як головуючий, формує порядок денний сесії і він приймає таке рішення. Виникає суперечка.

Депутат від «Слуги народу» Вадим Ямщиков нагадує Мамаю, що він має ставити пропозиції депутатів на голосування, а вже сама рада вирішує – вносити питання на розгляд чи ні.

Обговорення порядку денного переходить у тривалу дискусію. Представник «Партії простих людей» Сергій Каплін кілька разів заявляє, що через позицію опозиційних депутатів рада не прийме важливих рішень по 109-му мікрорайону.

Про це ж говорить і голова найбільшої фракції ради – партії «За майбутнє» - Євген Дикань.

Втім, досить несподівано обирає не сторону Мамая секретар міської ради Андрій Карпов. Він нагадує про норму закону, за якою головуючий зобов’язаний поставити на голосування включення у порядок денний запропонованих питань.

Ситуація заходить у глухий кут. Депутати відмовляються розглядати питання 109-го мікрорайону без включення озвучених ними питань, Олександр Мамай, відповідно, стоїть на своєму.

Голова ради пропонує проголосувати за порядок денний у запропонованому варіанті, але рада голосування провалює.

За деякий час Олександр Мамай оголошує перерву і проводить нараду із головами фракцій. Втім, це ніяк не дозволяє зрушити із мертвої точки. Без затвердженого порядку денного неможливо розглянути жодного запитання. Попри це Олександр Мамай намагається поставити на голосування питання 109-го мікрорайону.

Андрій Карпов, у свою чергу, пропонує повернутися до розгляду порядку денного. Прибрати із нього усі спірні питання і розглянути ті, які неможливо відкладати. А інші питання розглянути на позачерговій або на наступній сесії.

Втім, у залі на цей момент залишається лише 21 депутат (при необхідних 22-ох). Олександр Мамай попри це ставить порядок денний на голосування. "За" голосують 18 присутніх депутатів. Мамаю залишається лише закрити сесію.

Провал сьогоднішньої сесії не лише означає, що мешканці 109-го мікрорайону ризикують залишитися без опалення цієї зими. Результат засідання говорить і про те, що Олександр Мамай, який іще півроку тому мав у раді міцну більшість, сьогодні фактично втратив можливість приймати рішення. Раніше у розпорядженні Мамая були голоси депутатів від партій "За майбутнє", "Опозиційний блок", "Партії простих людей" та "Європейської солідарності". На сьогоднішній сесії депутати від "ЄС" обрали позицію своїх опозиційних колег. І розклад сил у раді змінився. У будь-якому випадку сьогоднішні події свідчать про початок нової політичної кризи у Полтавській міській раді. Чим вона закінчиться - переформуватуванням більшості, відкликанням міського голови чи збереженням статусу-кво - покаже найближчий час.

Стежте за найважливішими новинами Полтави у нашому Telegram