Стало відомо, на яких пляжах Полтавської області заборонено купатись

Купальний сезон триває. В рамках моніторингу за місцями масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) на річках і водоймищах України здійснюється постійний лабораторний контроль за якістю води водоймищ та річкових пляжів. Про це повідомляє Центр громадського здоров'я.

Нагадаємо, у Полтаві заборонено купатися на трьох пляжах.

За результатами санітарно-мікробіологічного дослідження, яке провели з 16 по 22 липня фахівці лабораторного центру МОЗ, показники ЛКП на одному з пляжів Кременчука та міському пляжі Гадяча не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

Оцінка безпечності води проводиться по індексу ЛКП (лактозопозитивної кишкової палички), який не повинен перевищувати 5000 одиниць.

Пляж Подільського р-ну, приватний пляж «Плесо», пляж Шевченківського р-ну, пляж Київського району у місті Полтава – не відповідають нормам. У річці Ворскла в межах міста показник складає 110 000 ЛКП одиниць.

Також, індекс ЛКП на центральному міському пляжі Кременчука на річці Дніпро не відповідає нормам – за ЛКП 29000.

Окрім цього, якість води на центральному пляжі Гадяча теж не відповідає санітарним нормам – за ЛКП 9500.

Натомість, на центральному пляжі у м. Зіньків у р. Ташань, Красноперекопському лісі у Карлівському районі у р. Орчик, на центральному пляжі м. Кобеляки у р. Ворскла, на пляжі міському «Центральному» у м. Лубни у р. Сула та на комунальному міському пляжі КП «Спецкомунтранс» у м. Миргород у р. Хорол показники ЛКП в нормі.

За період з 16 до 22 липня 2021 року було досліджено:

205 проб річкової водиза мікробіологічними показниками, з них не відповідало нормативам на мікробне забруднення за індексом ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) 75 проб (36,6%). Проведено 654 досліджень річкової води, з них не відповідало нормативам 163 дослідження (24,9%).

140 проб річкової води за хімічними показниками, з них не відповідало нормативам 54 проби (38,6%). Проведено 1133 досліджень річкової води, з них не відповідало нормативам 87 досліджень (7,7%).

За результатами перевищень показників у воді водойм надані рекомендації власникам щодо виставлення знаків про заборону купання, поінформовано органи місцевого самоврядування, засоби масової інформації, питання заслухано на засіданнях місцевих комісій з питань техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій із прийняттям відповідних рішень.

Читайте також: Полтавців закликали дотримуватися правил безпеки під час відпочинку на воді

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави та області у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram