Вчора, 20 липня, до Полтавської області надійшло 60 тисяч доз вакцини Moderna. Ця поставка призначена для використання мобільними бригадами, які щеплюють організовані колективи, де на щеплення одразу записалися понад 50 людей. Про це повідомили на сайті Полтавської облдержадміністрації.
Полтавщина отримала 60 тисяч нової вакцини Moderna
А у Міністерстві охорони здоров’я зазначили, що в одному флаконі вакцини Moderna - 15 доз, які треба використати за допомогою наявних в Україні шприців та завдяки відповідальному ставленню медиків, що проводять щеплення.
«Вакцина Moderna (кодова назва mRNA-1273 та торговельна назва Spikevax), яку Україна отримала 18 липня у межах глобальної ініціативи COVAX, постачається у флаконах, які розраховані на 13-15 доз (це вказано в інструкції до препарату). Під час розподілу та передачі вакцини Moderna Україні, представники COVAX порахували по 14 доз у флаконі, взявши середнє число. За цими розрахунками, 18 липня Україна отримала 2 000 040 доз вакцини Moderna (якщо рахувати, що у флаконах по 14 доз). Водночас самоблокуючі шприци-0,5-LDV, Soloshot Mini, які застосовують в Україні, дають можливість використовувати ефективно всі 15 доз вакцини з кожного флакона. Це означає, що у нас є можливість спожити 142 860 додаткових доз», - повідомили у МОЗ.
Міністерство охорони здоров’я закликає медиків використовувати вакцину Moderna максимально ефективно:
- під час отримання та розподілу вакцини Moderna вказувати для кожного флакона – «отримано 15 доз»;
- колоти з кожного флакона по 15 доз;
- мінімізувати розлив;
- заздалегідь формувати списки вакцинації;
- планувати витрати вакцини, щоб не було залишків та утилізації.
Довідково:
Moderna – це мРНК-вакцина, розроблена американською компанією Moderna. Має кодову назву mRNA-1273 та торговельну назву Spikevax. Схвалена ВООЗ для екстреного застосування.
Ініціатива COVAХ спрямована на забезпечення справедливого та рівноправного доступу до вакцин від COVID-19 для кожної країни світу. Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель і логістики вакцин від COVID-19. COVAX працює з організаціями громадянського суспільства, виробниками вакцин, урядами США, Великобританії, Європейського Союзу, зі Світовим банком та іншими.
Читайте також: Відтепер центри вакцинації на Полтавщині працюватимуть щодня
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram