Сьогодні, 18 липня, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 2 000 040 доз мРНК-вакцини від COVID-19 виробництва американської компанії Moderna. Ця партія вакцин надається урядом США через глобальний фонд COVAX. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
«Наша ключова мета — захистити якнайбільше українців від COVID-19. Ми вдячні партнерам, які допомагають нам у цьому. Щодня ми збільшуємо обсяги вакцинації, щоб усі охочі мали доступ до неї. Я закликаю українців, які ще не щепились, не зволікати і відвідати найближчий центр масової вакцинації, щоб захистити своє здоров’я», - сказав Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України.
За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, вакцина Moderna з цієї поставки призначена для використання мобільними бригадами, які щеплюють організовані колективи та професійні групи з попередніх етапів.
Мета ініціативи COVAX, яка є безпрецедентним прикладом співпраці міжнародної спільноти, — забезпечити, щоб усі країни, незалежно від рівня доходу, отримали рівний доступ до вакцин проти COVID-19. Поставки в рамках COVAX продовжуватимуться, і до кінця 2021 року, як очікується, Україна отримає достатню кількість вакцин різних виробників, щоб захистити до 20% населення від COVID в рамках ініціативи.
Зберігання й логістику мРНК-вакцин, отриманих від COVAX, із дотриманням правильного холодового ланцюга в Україні забезпечує Агентство США з міжнародного розвитку USAID.
Раніше в межах COVAX Україна отримала 1 064 700 доз вакцини Pfizer-BioNTech та 1 072 800 доз вакцини AstraZeneca.
Хоча в Україні з’являється більше вакцин, охоплення вакцинацією проти COVID-19 ще недостатнє для того, щоб люди могли відмовитись від дотримання фізичної дистанції та носіння масок, тому дотримуватися цих практик потрібно продовжувати.
Довідково:
Moderna — це мРНК-вакцина, розроблена американською компанією Moderna. Має кодову назву mRNA-1273 та торговельну назву Spikevax. Схвалена ВООЗ для екстреного застосування. Необхідні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Ефективність вакцини становить 94.1%.
Ініціатива COVAХ спрямована на забезпечення справедливого та рівноправного доступу до вакцин від COVID-19 для кожної країни світу. Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель та логістики вакцин від COVID-19. COVAX працює з організаціями громадянського суспільства, виробниками вакцин, урядами США, Великобританії, Європейського Союзу, зі Світовим банком та іншими.
Читайте також: У Полтаві розпочали свою роботу пересувні комплекси із вакцинації