У Полтаві попри крики та тисняву провели громадські слухання щодо майбутньої забудови біля Прирічкового парку

6-го липня у «Інституті розвитку міста Полтава» відбуваються громадські слухання щодо обговорення детального плану територій, на яких компанія «Новос Девелопмент» планує звести три 16-поверхових будинки.

Слухання мають розпочатися об 11:00. Проте на цей час не усі люди встигають зареєструватися та зайняти місце у залі. Деяким просто не вистачає місця і вони лишаються стояти у коридорі.

На це одразу звертають увагу присутні на слуханнях депутати міської ради.

-Чому ви у себе в кабінеті громадські слухання не проводите? Очевидно ж, що тут мало місця для людей! – обурюється депутат міськради від «Слуги народу» Вадим Ямщиков, звертаючись до директорки «Інституту розвитку міста» Тетяни Татаріної.

Його колега Катерина Бабіч пропонує директорці звязатися із керівництвом міської ради та оперативно знайти інше, більше просторе, приміщення для проведення слухань.

Втім, Тетяна Татаріна демонструє присутнім рішення виконавчого комітету, у якому місцем проведення вказаний саме «Інститут розвитку міста».

Пояснює, що ведеться трансляція засідання і бажаючі полтавці можуть її переглядати, а також ставити запитання у режимі «онлайн».

Депутат Подільської районної ради Євген Нагорний нагадує, що була пропозиція провести слухання на території Подільського району – там, де, власне, відбуватиметься забудова.

-Ви зараз зібрали у залі 80 людей і вже порушуєте Постанову Кабміну щодо карантинних обмежень! – нагадує депутат міськради від «Слуги народу» Юрій Бражник. І також пропонує змінити місце проведення слухань.

-Є документ і ми його виконуємо! – парирує Тетяна Татаріна. І прохає депутатів не зривати громадські слухання. Частина людей у залі на це починають кричати "Ганьба!"

Лише через півгодини емоції дещо вщухають і архітектор Володимир Гузік, який розробляв детальний план територій двох ділянок, на яких планує будувати «Новос», починає свою доповідь.

Нагадує, що земельні ділянки площею 1,39 га розташовуються ліворуч від Прирічкового парку. Розповідає, що на них планують збудувати три 16-поверхових будинки, всього на 330 квартир. Доповідача періодично переривають вигуками із залу. Наприклад, коли він починає розповідати, що під будинками буде розташовуватися підземний паркінг.

-Там же вода! – сміється хтось із залу. – А на якій глибині буде паркінг?

Володимир Гузік уточнює, що паркінг буде на глибині у 2,5 метри і навколо нього буде облаштована постійна гідроізоляція.

Розробник розповідає, що за детальним планом майбутня забудова жодним чином не зачіпає водоохоронної зони та не перекриває ані транспортного, ані пішохідного руху до річки Ворскла.

Далі присутні переходять до наступного етапу громадських слухань – запитань.

Задають їх, здебільшого, не Володимиру Гузіку, а присутній на зустрічі директорці «Новос Девелопмент» Ганні Фоміній.

Зокрема, в неї цікавляться, чому попри численні протести, наявність конфлікту із громадою компанія все одно планує забудову цьому місці?

-Люди вийшли проти забудови Прирічкового парку, а ми не плануємо забудовувати парк, - пояснює Ганна Фоміна.

Кілька своїх питань ставить також депутат міської ради від «Європейської солідарності» Юлія Городчаніна.

-Як ви можете обіцяти вільний доступ на цю територію, якщо у майбутньому ОСББ матимуть повне законне право обгородити свої прибудинкові території?

-Будинки будуть розташовані на двох земельних ділянках, які ми сьогодні обговорюємо, відпочинкова зона, яка буде відкритою для всіх мешканців міста, розташовуватиметься на третій земельній ділянці. І мешканці будинків ніякого права її обгороджувати не матимуть. Крім цього, усі наші будинки обслуговує наша управлінська компанія. І, повірте, жодних парканів, окрім, можливо, живої зеленої огорожі там не буде, - запевняє Ганна Фоміна.

Такою Юлія Городчаніна цікавиться, чи не порушуватимуть 16-поверхівки норми щодо граничної висотні. Адже зауваження щодо цього були під час засідання містобудівної ради.

Ганна Фоміна пояснює, що є рекомендована висота – до 36 метрів, її пропонують збільшити до 48. І також додає, що на Леваді вже є зведені будинки такої висоти.

Наступною задає питання громадська активістка Марина Гіль. Вона демонструє Ганні Фоміній стос паперів і пояснює, що зібрала 3000 підписів людей, які виступають проти забудови.

-Ви виступаєте проте цих трьох тисяч людей? – запитує активістка.

При цьому Тетяна Татаріна констатує, що жодної письмової пропозиції до «Інституту розвитку міста» не надходило. Говорить, що звернення із зібраними підписами зареєструють, вивчать його і нададуть відповідь.

Ще одна громадська активістка Софія Яцюк зауважує, що має 1000 зібраних підписів, але не проти забудови, а за присвоєння Прирічковому парку кадастрового номера.

Тривале обговорення виникає навколо питання майбутніх паркінгів. За нормами три нових будинки повинні мати 165 паркомісць, а у підземних паркінгах їх буде лише 112.

-Куди жителі будинків ставитимуть решту автомобілів, якщо на Леваді і так вільних парковок немає? – запитують із зали.

На це інші присутні жителі Левади відповідають, що у мікрорайоні є чотири парковки і вільні місця там насправді є, просто деякі водії не хочуть сплачувати за паркування, тому ставлять машини біля будинків.

Також присутні на слуханнях полтавці цікавляться – як приєднуватимуть новозбудовані 16-поверхівки до колекторів, які на Леваді і так аварійні.

Ганна Фоміна повторює те, що говорив і засновник «Новос Девелопмент» Ігор Сірик під час презентації «Riverside Park». Мовляв, забудовник готовий вкласти кошти у ремонт проблемної ділянки колектора.

Крім цього, полтавці задають запитання про те, до яких шкіл та садочків ходитимуть діти із новобудов. На це їм відповідають, що місць у школах у мікрорайоні достатньо, а дві дитячі кімнати будуть розташовані на перших поверхах 16-поверхівок.

Після майже двогодинного обговорення громадські слухання завершуються. Тетяна Татаріна нагадує, що письмові пропозиції та зауваження щодо презентованого детального плану «Інститут розвитку міста» прийматиме до 22-го липня включно. 

Щоб не пропустити цікавих новин навколо Прирічкового підписуйтеся на наш Telegram