У 1-ій міській лікарні 29-го червня від важкого інсульту померла 45-річна жінка. Її рідні дали свою згоду на донорство органів. Оскільки 1-а міська лікарня вже рік має ліцензію на проведення трансплантації нирок, тому саме у Полтаві мали відбутися перші операції із трансплантації органів до пацієнтів зі списку очікування. Проте нікому із реципієнтів, які перебували у черзі, органи не підійшли.
Проте реципієнти знайшлися у Києві. В «Українському центрі трансплант-координації» повідомили, що печінка та нирка підходять двом пацієнтам (жінці та чоловіку) із Національного інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова. Ще одна нирка підійшла 15-річній дівчинці Насті із «Охматдиту». Усю історію успішного вилучення та пересадки органів розповіла Ірина Заславець, очільниця Громадської організації «Всеукраїнська платформа донорства «іDonor».
До Полтави оперативно виїхала київська бригада хірургів, які спільно із полтавськими колегами провели операцію із вилучення органів.
Після операції лікарі одразу повернулися до Києва. О четвертій ранку нирка була вже у «Охматдиті» і 15-річну Настю завезли до операційної.
- Я досі не можу повірити, - сказала дівчинка, лягаючи на операційний стіл.
Про патологію нирок вона дізналася у дев’ятирічному віці. Їй зробили кілька операцій, але усунути проблему, нажаль, не змогли. У 11 років її у важкому стані госпіталізували до лікарні міста Черкаси, а із лютого 2019-го вона переїхала до «Охматдиту». Там вона тричі на тиждень по кілька годин проходила важку процедуру гемодіалізу.
Багато таких діток, як Настя, роками живуть у «Охматдиті»… І зараз там є одна дівчинка, яка чекає на донорський орган вже сім років…
Насті успішно провели операцію із трансплантації нирки. Зараз орган працює, дівчинка відновлюється після операції. (Вдалими були і операції із пересадки органів чоловікові та жінці у Інституті імені Шалімова).
“Настюша, одужуй! Ми тебе любимо!”, - написали друзі Насті, ті дітки, які ще чекають...
Людське життя іноді може обірватися раптово. Але завдяки донорству органів з'являється шанс на порятунок інших життів.
Нагадаємо, рік тому 1-а міська лікарня Полтави увійшла до національного пілотного проект із трансплантації. Після створення команди спеціалістів та закупівлі необхідного обладнання у медичному закладі можуть проводити операції із трансплантації нирок.
- Тішуся за рідну Полтаву, яка зробила іще один крок на шляху до виконання операцій з трансплантації. Сподіваюся, наступного разу буду писати про пересаджену там нирку! - написала Ірина Заславець.