Цього тижня українські випускники склали останнє зовнішнє незалежне оцінювання. 15 червня пройшло заключне тестування з географії і тепер на одинадцятикласників чекає вступна кампанія. А от як проходило цьогорічне зовнішнє оцінювання, скільки учасників не допустили та коли з’являться результати читайте у публікації.
Через пандемію коронавірусу до звичайних правил ЗНО додалося безліч нових. Цього року багато уваги приділялося як безпеці школярів, так і освітян. Тому на вході до пункту тестування всі обов’язково проходили температурний скринінг, а у приміщенні знаходилися тільки у масках або респіраторах. Аудиторії провітрювалися та дезінфікувалися до і після тестувань. Окрім цього, існували нові обмеження, що стосувалися кількості людей, які можуть знаходитися у аудиторії - по 15 учасників та по два інструктори із дотриманням соціальної дистанції.
Також, цьогоріч додалися і нововведення, що стосується тестувань із української мови та математики. Випускники могли обрати між українською мовою та літературою та окремо українською мовою. ЗНО з математики мало два рівня - базовий і поглиблений. Тестування базового рівня було обов’язковим для всіх, а поглиблений рівень могли обрати ті, хто планує вступати на технічні або математичні спеціальності.
Через скасування ДПА на зовнішнє незалежне оцінювання зареєструвалося менше випускників, ніж у минулому році. Тож тестування складали в основному ті, хто планує вступати до вишів.
Серед учасників тестування більшість складали випускники шкіл - 56,45%, на студентів профтехучилищ, коледжів, вишів припадає близько 31% учасників, а випускників минулих років було трохи більше 13%.
Найбільше осіб зареєструвалося на ЗНО з української мови та літератури – більше 250 тисяч, історії України – майже 300 тисяч, математики (профільний рівень) – 291 тисяча та географія – понад 175 тисяч.
Але були і ті, хто на тестування зареєструвався, але не пройшов його. Ті, хто запізнювався або мав ознаки ГРЗ до складання ЗНО не допускалися. Так, більше 300 осіб не склали тестування основної сесії ЗНО з усіх предметів.
Окрім цього, вже відомі офіційні результати ЗНО. Першим пройшло тестування з хімії і його результати оголосили ще 4 червня. Також вже сьогодні, 18 червня, учасникам надійшли результати із англійської, німецької, французької, іспанської мов і фізики. Наступні результати будуть оголошені з наступних предметів:
математика - до 22 червня;
українська мова, українська мова та література, історія України та біологія - до 25 червня;
географія - до 30 червня.
Коли зовнішнє незалежне оцінювання позаду, наступним кроком випускників є подання документів до закладів вищої освіти. Вже з 1 липня абітурієнти почнуть створювати особисті електронні кабінети, а з 14 липня – подавати документи до вишів. Прийом документів закінчується:
16 липня (до 18:00) для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів;
23 липня (до 18:00) – для осіб, які вступають за результатами ЗНО.
Під час реєстраціїу особистому кабінеті вступник повинен зазначити такі дані:
адресу електронної пошти, до якої має доступ (вказана адреса буде логіном для входу до кабінету);
пароль для входу до кабінету;
номер, пін-код і рік отримання сертифіката ЗНО;
серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
середній бал додатка до вказаного документа (щоб його вирахувати, потрібно скористатись спеціальним калькулятором на сайті "Вступ").
Вступні іспити та творчі конкурси проводяться в кілька сесій з 1 до 13 липня включно. Співбесіди проводяться з 17 до 19 липня включно.
Цього року вступники можуть подати до 5 заяв на бюджет у фіксованих і відкритих конкурсних пропозиціях на будь-які спеціальності, а на контракт – до 30 заяв.
Читайте також: Підсумки навчального року 2020-2021: від дистанційного навчання до скасування ДПА