Перша у Полтаві операція на відкритому серці пройшла вдало – на черзі ще дві

Як ми вчора повідомляли, у Полтаві вперше провели надскладну хірургічну операцію на відкритому серці. Цей день вже назвали історичним для Полтавської області.

« Вперше в області провели хірургічну операцію на відкритому серці – аортокоронарне шунтування. Зробили її 70-річному жителю Кременчука. Наразі він почувається добре, дихає самостійно. Виконали операцію в новому корпусі кардіоцентру, збудованому в межах програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво», - повідомив голова ОДА Олег Синєгубов.

Операцію провели бригади київських і полтавських спеціалістів під керівництвом директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова Василя Васильовича Лазоришинця. Київські фахівці й надалі консультуватимуть наших лікарів, щоб за кілька років вони самостійно проводили такі втручання. Про хід операції сьогодні розповіли полтавським журналістам під час брифінгу, що відбувся у Кардіоваскулярному центрі.

“ Операція, яку ми виконали з полтавськими колегами – це аортокоронарне шунтування. Наш сімдесятирічний пацієнт почувається наразі добре. Якщо так буде і далі – то вже завтра вранці ми його переведемо до палати. Заважу – для такої мега складної операції у вашому новому центрі є все необхідне. Це один з кращих закладів України, і пацієнт відмітив, що радий, адже допомогу йому надали у рідній області, більше не потрібно їздити для цього у столицю чи міста – мільйонники. Операція – майже ювелірна. Йдеться про роботу на тонких судинах. У майбутньому полтавські хірурги зможуть робити такі операції вже самостійно» - розповів заслужений лікар України, завідуючий відділенням кардіохірургії ДУ “Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова АМН України” Андрій Горячев.

За операцію, вартість якої складає сотні тисяч гривень пацієнт не платив – помість її повністю оплатили з кількох джерел – зокрема і з обласного бюджету. За словами першого заступника голови ОДА Дмитра Луніна, на найближчу сесію винесуть питання щодо фінансування таких операцій у подальшому. Питання дуже актуальне, адже з п’яти пацієнтів, яким вона необхідна, роблять таку операцію лише одному.

Також медики окреслили найближчі плани – до операції готують ще двох пацієнтів. Оперативні втручання планують здійснити протягом кількох найближчих тижнів.

Новини компаній
17:00, Сьогодні