Цьогоріч Національний університет «Полтавська політехніка» імені ЮріяКондратюка вперше оголошує набір на спеціальності 053 «Психологія» та 012 «Дошкільна освіта».
«Сучасному світові все більше потрібні професії типу «людина – людина», і особливо ті, що мають перетворюючий характер щодо особистості людей. Це педагоги і психологи. За прогнозами вітчизняних і зарубіжних аналітиків професія психолога буде найбільш затребуваною на ринку праці. Дані спеціальності зацікавлять молодь, яка прагне до розвитку креативності, лідерських якостей, комунікативних, управлінських здібностей та має бажання змінити світ на краще...
Основною метою освітньої діяльності Університету за спеціальністю 053 «Психологія», освітньо-професійною програмою «Практична психологія» є: підготовка фахівців з психології, що володіють компетентностями, достатніми для продукування ідей, розв’язання комплексних проблем у галузі професійної та дослідницько-інноваційної діяльності практичного психолога. Підготовка фахівця спрямована на формування готовності до здійснення професійної та дослідницько-інноваційної діяльності, відповідно до етичних норм роботи психолога та професійно-орієнтованих дисциплін для вирішення задач діяльності практичного психолога в галузі соціальних та поведінкових наук на відповідних посадах.
Фахівці, які закінчили цю спеціальність можуть здійснювати психодіагностичну, психокорекційну роботу з різними категоріями громадян, надавати консультативні послуги фізичним особам, установам та організаціям, забезпечувати психологічний супровід осіб у екстремальних та кризових ситуаціях, організовувати професійний відбір, діагностику та рекрутинг робочої сили (HR-менеджер), проводити психологічну експертизу в прикладних сферах діяльності, оптимізовувати психологічний клімат в колективах.
Посади, які можна обіймати, опанувавши освітньо-професійну програму «Практична психологія» :
агенти із зайнятості й трудових контрактів; адміністративний помічник; інспектор з кадрів; організатор з персоналу; фахівець з найму робочої сили; помічники керівників підприємств, установ та організацій; фахівець з вирішення конфліктів; вихователь гуртожитку; вихователь професійно-технічного навчального закладу; вожатий; лаборант (освіта); черговий з режиму (у спеціальних та спеціалізованих закладах, центрах, школах, училищах, притулках тощо) та ін.