Перша леді Олена Зеленська відкрила у Полтаві перший «Тато хаб»

Відтепер у полтавських татусів з’явилася чудова можливість для того, аби поліпшити свої навички у вихованні дітей – для них відкрили «Тато – хаб». У Полтаві заклад розташували у приміщенні бібліотеки номер 2, що по вулиці Небесної сотні, 61.

Подібні заклади вже існують у восьми містах України. На відкриття прибула перша леді Олена Зеленська.

« Дуже приємно сьогодні бути на відкритті полтавського «Тато – хабу». Чудово, що на наших очах так багато змінюється у питаннях батьківства – нещодавно прийнято закон, який дозволяє татові йти у декретну відпустку. Все більше ми порушуємо тему про рівноцінні обов’язки у родині. Це важливо, адже 80% українських чоловіків шкодують, що мало часу проводили з дітьми , коли вони були маленькими. І навпаки, діти, яких активно виховують батьки, зростають впевненішими і більш успішними у навчанні. Хочу, аби цей «Тато – хаб» допоміг полтавським родинам бути щасливішими» - сказала перша леді.

Що таке «Тато хаб»? Це офлайн та онлайн простір, який має на меті активне залучення татів до процесу виховання дітей задля покращення комунікації з ними. У хабі можна буде отримати консультацію психолога, взяти участь у спільних цікавих заходах тощо. На базі «Татоhub» відбуватимуться навчальні онлайн-заняття/вебінари для тат у форматі «рівний-рівному». Чоловіки обговорюватимуть між собою різні теми. На відкритті закладу був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг.

« Коли я був дитиною, це йдеться про вісімдесяті роки минулого сторіччя, у Швеції існувало поняття «оксамитовий тато». Це був тато, який проводив час зі своєю дитиною, і тоді це словосполучення мало негативне значення. Зараз все кардинально змінилося. Коли серед моїх знайомих знаходиться хоча би один чоловік, який не скористався у своєму житті відпусткою по догляду за дитиною, він має пояснити суспільству, чому так сталося. І ситуація так круто змінилася лише за якихось двадцять років. Хотів би сьогодні привітати тих татків, які  стануть учасниками полтавського «Тато – хабу», це важлива подія» - сказав Тобіас Тиберг.

Полтавські татусі, присутні на заході зауважили – появу хабу сприйняли з ентузіазмом, проблема дефіциту спілкування між татом і дитиною в Україні давня і настала пора ламати цю «традицію». Якщо «Тато хаб» зможе згуртувати навколо себе якомога більше людей – це буде визначна подія для міста.

Як можна стати учасником «Тато хабу»?

На  питання відповідає координатор « Тато – хаб Полтава» Юлія Трунова:

« Активну роботу ми розпочнемо у вересні, у нас є сторінки у соцмережі. Сьогодні у нас мав відбутися фестиваль до Дня батька – «Тато фест», але у зв’язку з погодними умовами ми його перенесли на 20 червня, то ж усіх запрошуємо. Учасниками хабу можуть бути всі охочі – немає жодних вікових чи будь – яких інших обмежень. Запрошуємо усіх».

Створення «Тато хабу» стало можливим завдяки проекту «Трамплін до рівності». Це — спільний шведсько-український проєкт, спрямований на боротьбу із гендерними стереотипами в освіті, на роботі, вдома, у житті громади та створення сприятливого середовища, а також зростання суспільного попиту на просування рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків в Україні.

Читайте також: У Полтаві відбудеться крос - тріатлон

Новини компаній
17:00, Сьогодні