Чи будуть ремонтувати полтавські підземні переходи? (ВІДЕО)

Якщо порахувати, то їх не один, і не два. В полі зору — підземні переходи, що знаходяться в центрі міста і збудовані, починаючи з 90-х років минулого століття, та ті, яким уже більше 30 років та які не бачили ремонтів з моменту будівництва. В ситуації розбиралася журналістка телеканалу «Центральний» Анна Ружін.

Анна Ружін, кореспондентка

— Дірявий дах, обшарпані та обмальовані стіни, а на стелі взагалі чорна пліснява. Так виглядає одна із підземок на центральній вулиці міста, яка досить популярна серед містян. Тут навіть є декілька торгових яток. Проте, коли тут буде ремонт і чи буде він взагалі?

Наприкінці березня минулого року з цієї підземки, що на перехресті вулиць Європейська та Степовового Фронту, пішли підприємці. З того часу жодних ремонтних робіт тут не проводили. Наразі тут лише ятка з кавою та продуктовий магазин.

Перехожих не багато, але є. Деякі намагаються заховатися від дощу, проте через діряве покриття на даху вода потрапляє всередину.

Євген Янкевич, депутат Полтавської районної ради, додає: більшість переходів у місті будували за часів Радянського Союзу. Ті підземні переходи, які знаходяться в центрі, можуть частково себе окупити за рахунок підприємців.

Євген Янкевич, депутат Полтавської районної ради

— Що ми зараз бачимо в цьому переході? Все практично знищено. Чому? Це була приватна ініціатива приватного підприємця, який облаштував і заробляв на цьому. Зараз цього всього немає. Завжди є дефіцит ресурсів, дефіцит міського бюджету і інвестиційно привабливіші проєкти, які або швидше дадуть грошей, або більше дадуть грошей закікавленим у міську казну.

В управлінні ЖКГ жодної інформації по цій підземці і по інших не надали, а на телефонні дзвінки не відповідали. Проте, за інформацією МР, цьогоріч не планується виділення коштів на ремонти підземних переходів.

Заходимо на сайт Prozorro, проте за ідентифікатором закупівлі «ремонт підземного переходу» отримуємо лише тендери на ремонті роботи переходу, що на вулиці Шевченка та на 1100-річчя Полтави.

Потребує ремонту і перехід, що на вулиці Маршала Бірюзова поблизу заводу «ЗБВ». На відміну від попереднього, тут немає світла, а сходи зруйновані. Та й для людей з інвалідністю він взагалі не пристосований, адже частина металевої конструкції, яка раніше була пандусом, відірвана та покрита іржею.

Юліан Чаплінський, урбаніст та архітектор, називає 10 мінусів підземок. Серед них — непрактичність для людей з інклюзивністю, у деяких випадках — відсутність обслуговування, адже якщо в підземці немає підприємців, за благоустроєм ніхто не слідкує. Крім того, підземки не покращують трафік, зазначає Юліан.

Юліан Чаплінський, урбаніст, архітектор

— І взагалі підземні переходи — це величезна помилка та утопія, що пішохідні переходи створюють трафік, люди переходять, а машини чекають. То зрозумійте одне, якщо машини пролітають перехрестя, а там підземний перехід, то вони зупиняться все рівно десь, в іншому вузлі, і все одно створять трафік. Це вже давно зрозуміла істина і не треба тут досить багато пояснювати.

Євген Янкевич додає: занедбаним переходам можна дати друге життя і використовувати для цивільного захисту населення, спеціально обладнавши приміщення. Або ж організувати тут щось для молоді у мистецькому та творчому ракурсі.

Євген Янкевич, депутат Полтавської районної ради

— Графіті, наприклад, малюють на стінах будинків, то чого б не помалювати, виділити якісь площі для графіті тут. Є площі і нормальне покриття, щоб їздити на тих самих скейтах чи ролерах і так далі і тому подібне.

Такий досвід є і в інших містах по Україні і за кордоном.

Анна РУЖІН, телеканал «Центральний»

Читайте також: У Полтаві вихідними працюватимуть пункти щеплення. Як записатися?