Сьогодні усі домогосподарки і домогосподарі святкують день, присвячений саме їм. Міжнародний день домогосподарки і домохазяїна відзначають 8 червня. Це ще неофіційне свято, але воно присвячено всім, хто залишається удома і піклується про благополуччя сім’ї. Саме вони виконують титанічну працю, що часом непомітна, але без якої неможливий сімейний затишок. Тож їхню повсякденну роботу можна сміливо порівняти з працею сталевара чи шахтаря, інженера або менеджера, лікаря або вчителя.
Назва свята підкреслює, що займатися хатніми справами може не тільки жінка, а й чоловік, отже, не виникає жодних гендерних нерівностей. Хоча в Україні домашнім господарством переважно займаються жінки.
А от в Італії у 2003 році вперше була створена організація чоловіків, які ведуть хатнє господарство. Цікаво, що до неї вступають одружені чоловіки, які хочуть навчитися бути корисними вдома й допомагати своїм дружинам. Наприклад, навчаються гарно різати овочі, опановують рецепти приготування страв та цікавляться екологічно безпечними побутовими засобами.
Домашня робота циклічна, а отже, нескінченна. Вона ненормована, а її результати – не вельми помітні. Бо ж комфорт і затишок у оселі сприймаються скоріше як звичайні речі, а не як результат чиїхось зусиль. Але, як сказала представниця Мексиканського Національного інституту жінок Габріела Дельгадо: «Відкладіть убік ганчірки й сковорідки. Тоді, коли ви відмовитеся від домашньої роботи, ваші рідні повною мірою оцінять її соціальну та економічну значущість».
Отже, Міжнародний день домогосподині й домогосподаря – це присвята всім, хто опікується родинними затишком і благополуччям.
Читайте також: У Полтаві перевірили пасажирський транспорт