Художника Володимир Колеснікова називають класиком двадцять першого сторіччя. Видатний монументаліст, живописець, він вписав унікальну сторінку у історію світового мистецтва. Його життя нерозривно було пов’язано з Полтавою.
Сенсом життя цього митця була творчість, безупинний рух вперед до здолання найвищих вершин. Його спадщина – це понад 30 тисяч творів, виконаних у найрізноманітніших техніках та стилях. Роботи Колеснікова зберігаються у 22 музеях світу та приватних колекціях найрізноманітніших куточків землі. Масштабні за обсягом, бездоганні за виконанням, монументальні і декоративні розписи митця прикрашають численні заклади, установи та підприємства України та Росії. Значна частка мистецького спадку Володимира Колеснікова навічно лишилася в Полтаві. Кожному знайомі створені ним панно у приміщеннях автовокзалу, аеропорту , медичної академії. Щедрим дарунком митця пишається і Полтавський художній музей галерея мистецтв. Тут зберігають 12 робіт майстра.
Він народився у Луцьку, художню освіту здобував у Харкові і Львові, наприкінці 90 х остаточно поселився у Києві. Але саме до Полтави, міста його дитинства і юності, часто приїздив. Саме з Полтавою пов’язував головні етапи творчого сходження, саме на суд полтавців поспішав подати результати найвагоміших звершень. Пошановувачам добре запам’яталися його тематичні виставки різних років, у них він ділився своїми враженнями від численних подорожей.
Володимир Колесніков постійно переймався проблемами буття. Більшість його творів носить символічний характер. Роботи Колесникова – незвичайний спалах енергії, емоцій, занурення у феєричний світ барв та пластики. Особливо багато робіт присвячених танцюристам.