У Полтаві тривають лабораторні дослідження в кареті «швидкої», яку обробили діоксидом титану

У своїй публікації ми розповідали про те, як на базі Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відбулася експериментальна гігієнічна обробка карети «швидкої» за допомогою інноваційних технологій з використанням діоксину титана.

Нагадаємо, 29 квітня у салон екстреної допомоги нанесли спеціальне покриття. Його винайшли в угорській компанії “Resysten”. «Особливість цього покриття у тому, що воно дезінфікуюче і тривалої дії. Це покриття вбиває всі види мікробів та бактерій і вірусів – втому числі ковіду, а також припиняє їхнє поширення на будь – якій поверхні. Засіб наноситься один раз. Близько півгодини висихає, а діє протягом року» - розповіли представники фірми «Дисковер», яка є ексклюзивним представником фірми “Resysten”.

Чи будуть розчин закуповувати для потреб полтавської медицини, мають вияснити а результатами аналізів. Вчора працівники лабораторного центру взяли повторні змиви з поверхонь карети швидкої допомоги на наявність бактерій.

Результати першого аналізу вже є. Результати другого будуть готові за 5 днів, тоді й оголосять обидва у динаміці та в порівнянні, щоб переконатися у дієвості методу знезараження.

«Якщо отримаємо позитивні результати, то Полтавська ОДА спільно з обласною радою вирішуватимуть питання щодо використання технології на практиці: обробки медичного транспорту, можливо, точкових поверхонь у лікарнях та іншого», – підсумував перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.