У Полтаві відповіли на найбільш резонансні запитання щодо забудови біля Прирічкового парку

7-го травня у Подільській районній раді відбувається засідання тимчасової комісії, яка займалася вивченням питання забудови територій, що межують із Прирічковим парком Полтави. Нагадаємо, під час акції 3-го квітня під паркан біля Прирічкового парку вийшли кілька сотень людей, які протестували проти майбутньої забудови. Під час мітингу звучали заяви про те, що паркан встановлений незаконно, а забудовник із порушенням законодавства отримав у оренду земельні ділянки. Перевірити ці факти і мала комісія, створена депутатами Подільської районної ради.

Головував під час засідання депутат Подільської районної ради, головний інженер проектів Сергій Скляренко.

Він, зокрема, розповів, що напередодні побував на засіданні містобудівної ради. Вона відбулася 6 травня під головуванням головного архітектора Полтави Миколи Шевельова. Під час засідання члени ради, яка має дорадчі функції, розглянули проект детального плану території між «Туристом» та Прирічковим парком. Перед ними виступив представник проектанта. Він розповів, що на двох земельних ділянках забудовник планує звести три житлових 16-поверхових будинки (всього – на 330 квартир). Також детальний план містить дитячі та спортивні майданчики, рекреаційну зону вздовж берега Ворскли і будівлю під заклад відпочинку (кафе). Вздовж вулиці Миру пропонують розмістити парковку на 165 місць. Члени містобудівної ради заслухали виступаючого та висловили свої зауваження. Зокрема, щодо висоти будинків, яка не має перевищувати 36 метрів, також – вільного проїзду мешканців Полтави до Ворскли. А ще – стосовно дитячого садка, який знадобиться, коли у новобудовах оселяться нових 330 родин. Поки що, за задумом проектувальників, дитсадок на кілька груп можна організувати у одній зі зведених будівель. Після засідання члени містобудівної ради порекомендували проектанту врахувати висловлені побажання та продовжити роботу. Тепер проект детального плану мають винести на обговорення під час громадських слухань.

Після розповіді про містобудівну раду Сергій Скляренко поінформував присутніх депутатів Подільської районної ради та громадських активістів про результати перевірки законності забудови біля Прирічкового парку. І послідовно відповів на найбільш поширені запитання, оперуючи документами та інформацією, які отримали члени тимчасової комісії. 

Чи мав забудовник право встановлювати паркан навколо ділянок біля Прирічкового?

Спершу Сергій Скляренко зупинився на трьох земельних ділянках, які привернули до себе найбільшу увагу через встановлення паркану, який обгороджує місце майбутнього будівництва. Нагадав, що є три організації – «Левада-оазис плюс», «Лагуна прем'єр» та «Юридична компанія Юрщит» - які мають договори оренди на земельні ділянки. У 2016 році ТОВ «Біоніка СМ» отримало на ці ділянки містобудівні умови та обмеження на забудову цих ділянок, відповідно до чинного на той час генплану міста. Там мали звести готельно-ресторанний комплекс, пост охорони, спортивний майданчик, заклад швидкого харчування тощо. У ДАБІ зареєстрували декларації про початок будівельних робіт. У лютому 2017 року ці об’єкти передали вищенаведеним трьом організаціям. Сергій Скляренко повідомив, що на запит депутата міської ради Юлії Городчаніної (вона також була присутня на засіданні тимчасової комісії – Авт.) у ДАБІ відповіли, що вони зареєстрували усе відповідно до законодавства.

- Ці земельні ділянки перебувають наразі в оренді у трьох зазначених організацій. У повній відповідності до законодавства зареєстровані об’єкти незавершеного будівництва. Спеціалісти ДАБІ перевіряли, чи є насправді там на сьогодні якісь об’єкти будівництва. Сам акт перевірки вилучила прокуратура. Проте із досвіду можу сказати, що об’єктом будівництва вважається, коли є належним чином затверджена проектна документація та отриманий дозвіл про початок будівництва. Тому зараз якихсь порушень законодавства у сфері будівництва по цих ділянках не виявлено. Можемо вважати, що забудовник, ТОВ «Новос Девелопмент», мав право встановлювати паркан навколо цих ділянок. Більше того, якщо там документально йде будівництво, вони мусили це зробити! – резюмував Сергій Скляренко.

Далі головуючий нагадав, що восени 2020 року депутати Полтавської міської ради надали дозвіл на розробку детального плану на двох земельних ділянках.

- У детальному плані територій немає втручання у межі Прирічкового парку, які були затверджені у схемі зелених зон та зелених насаджень Полтави. Жодних порушень по процедурі подання документів ми не виявили, - Скляренко.

Проте попри це чимало питань до забудовника та проектантів у членів тимчасової комісії залишилось. Їх озвучили під час засідання містобудівної ради і Сергій Скляренко коротко пройшовся по кожному із них. Відповіді на них планують отримати на наступних громадських слуханнях.

У який дитсадок ходитимуть діти, які житимуть у нових 16-поверхівках?

За словами Сергія Скляренка, у наданих матеріалах не розкрито вимогу до влаштування додаткових місць у дитячих садочках.

Головуючому опонувала присутня на комісії директор «Новос Девелопмент» Ганна Фоміна. Вона запевнила, що є відповідь освіти, у якій запевняють, що у ДНЗ навкруги майбутньої забудови достатньо місць, щоб не проектувати додатковий дитсадок на зазначеній території.

- Але вони надали своє побажання: за можливості розташувати у майбутній об’єктах три групи для дитячого садочка. Це розробник документації і зазначив у одній із будівель, - зазначила Ганна Фоміна.

Присутні на комісії депутати та представники громадськості констатували, що відповідь освіти викликає сумніви, адже вільних місць у навколишніх садочках просто немає. Також на прохання присутніх представник забудовника уточнила, що мова йде не про три повноцінні групи, а, скоріше, про кімнати тимчасового перебування дітей.

Чи перевищать рекомендовану висоту забудови у 36 метрів?

Сергій Скляренко нагадав про ще одне зауваження, яке озвучили на містобудівній раді: висотне планувальне обмеження для даної території – 36 метрів. Щоправда, у вимогах до проекту зазначено, що висота рекомендована.

- На практиці, багато залежить від місця розташування цієї будівлі. Якщо мова йде про історичний центр, там відійти від цих рекомендацій фактично неможливо. У третій зоні історичного ареалу за певної аргументації це можливо, - поділився Сергій Скляренко.

Ганна Фоміна підтвердила, що розглядається можливість розташування будинків вище 36 метрів. І додала, що навпроти місця будівництва вже розташовані будинки 14, 15, 16 поверхів.

- Архітектори, які були присутні на містобудівній раді погоджувались, що точкова забудова у 9-10 поверхів не буде красивою, і якщо залишати забудову, то у шістнадцять поверхів, - нагадала Ганна Фоміна.

Де жителі шістнадцятиповерхівок паркуватимуть свої автомобілі?

Наступне зауваження, яке обговорювали і на містобудівній раді, недостатня кількість паркувальних місць. Їх планують у кількості 165 місць, при цьому за нормами 39 місць не вистачає.

- У доступності 500 метрів є паркувальні стоянки, де можна розташувати авто! – пояснила Ганна Фоміна.

Присутні на комісії заперечили і зазначили, що всі місця на сусідніх парковках вже зайняті. Тоді представниця «Новос Девелопмент» розповіла, що зараз проектанти розглядають варіанти отримати більше землі для паркомісць під ЛЕП, які знаходяться у напрямку Прирічкового парку.

Чи встановлені межі Прирічкового парку?

Сергій Скляренко під час засідання підтвердив, що межі Прирічкового парку зараз відповідають схемі зелених зон та зелених насаджень, затвердженій у вересні 2019 року. І ділянки, обгороджені парканом, не входять до цих меж.

- Питань по межам Прирічкового парку зараз взагалі немає, - констатував Скляренко. – Залишився останній крок - звернутися до міського голови і пропонувати винести це питання на найближчу сесію міської ради та затвердити ці межі. Найголовніше питання зараз – це зберегти цю територію. У 2019-му році Прирічковий раптом зменшили, не хочеться, щоб він знову поменшав, - зауважив Скляренко.

Депутат міської ради Юлія Городчаніна повідомила, що, попередньо, 13-го травня у міській раді заплановане засідання профільної, "архітектурної", комісії, але коли буде сесія – невідомо. Вона також додала, що цього року потрібно встигнути затвердити технічне завдання під проектування майбутньої набережної, провести конкурс, і на основі проекту переможця на наступний рік вже закладати кошти у бюджет. Нагадаємо, раніше ми розповідали, що полтавців запросили взяти участь у конкурсі на розробку плану розвитку Прирічкового парку.

Депутат Подільської районної ради Євген Нагорний поцікавився у представниці "Новос Девелопмент", чи розглядає забудовник можливість вкладення коштів не лише у оредовану територію, але і у розвиток Прирічкового парку.

- Повірте, ми так само хочемо набережну. І забудовник готовий додатково приймати участь у облаштуванні парку – підтвердила Ганна Фоміна. - Також ми готові сплатити за розробку технічної документації, щоб виготовити кадастровий номер для ділянки, на якій розташований Прирічковий парк.

На завершення засідання члени комісії проголосували за звернення до міського голови Олександра Мамая із проханням винести питання затвердження меж Прирічкового парку на найближчу сесію Полтавської міської ради. А також рекомендувати виготовити технічну документацію для присвоєння земельній ділянці під Прирічковим парком кадастрового номеру. Раніше саме із такою вимогою виступали громадські активісти, які збиралися під парканом будівництва біля Прирічкового.

Нагадуємо, що ми проводили опитування серед користувачів сайту та задавали їм питання: "Яке майбутнє чекає на Прирічковий парк Полтави?" 56 відсотків читачів обрали варіант "У ньому збудують набережну та зроблять окрасою міста".

Ми також розповідали вам про те, як виглядає прирічковий парк у Черкасах.

Стежити за розвитком подій навколо Прирічкового та найбільш актуальними новинами міста зручніше через нашTelegram