Вже 130 днів у новій сучасній 6-поверховій будівлі у центрі Полтави пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями надається висококваліфікована спеціалізована діагностично-лікувальна та консультативна допомога на госпітальному та поліклінічному етапах
« Нам доводиться поки що працювати в умовах карантинних обмежень, тому планову госпіталізацію поки що ми не проводимо. Однак, термінова допомога надається у повному обсязі – хворі з інфарктами лікуються у нас з усієї області. Нове якісне обладнання дозволяє проводити повноцінну найскладніших недугів серця і судин. Підбір лікарських препаратів здійснюється з урахуванням оцінки ризику побічних дій. Лікарі надають рекомендації щодо своєчасного хірургічного лікування, визначають показання до госпіталізації. Протягом січня-квітня поточного року в кардіоцентрі проліковано майже 600 пацієнтів» - розповів директор КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради» Костянтин Вакуленко.
За його словами окрім будівництва центру чимало зусиль доклали аби налагодити роботу щодо функціонування центру – потрібно було підключити обладнання, вентиляцію, внутрішні комунікації тощо.
Всього ж у центрі 6 поверхів:
1-й поверх. Диспансерно-поліклінічне відділення відвідало майже 2700 хворих.
2-й поверх. Відділення функціональної діагностики. Тут проведено понад 5,5 тисяч електрокардіографічних досліджень, понад 500 холтерівських моніторувань ЕКГ, 250 добових моніторувань артеріального тиску, близько 2,5 тисяч ультразвукових досліджень. Лікарями телемедичного центру проконсультовано близько 1,5 тисяч ЕКГ.
На 3, 4 та 5 поверхах розташовані палатні відділення. Значно поліпшено умови перебування хворих: усі палати розраховані на 2-х пацієнтів, кожну обладнано киснево-електричною консоллю, санітарним вузлом з душем, в кожній палаті – сучасний телевізор та можливість виходу в інтернет мережу.
У цьому відділенні є сучасний та рідкісний апарат для реабілітації — апарат ударно-хвильової терапії. Таких в Україні лише близько 10.
3-й поверх. Тут також працює відділення реабілітації. Його основне завдання – проведення курсу ранньої стаціонарної реабілітації хворих, які перенесли гострий інфаркт міокарда або оперативні втручання на відкритому серці. За кошти обласного бюджету для відділення закуплено кардіореабілітаційний комплекс вартістю 1 млн. 500 тис. грн.
На 4-му поверсі функціонує відділення порушень серцевого ритму. Тут медичні працівники здійснюють первинну та вторинну профілактику раптової серцевої смерті, відновлення нормального ритму, підбір та корекцію антиаритмічної медикаментозної терапії для своїх пацієнтів. Проводяться підготовка та післяопераційний етап ведення хворих, яким показано імплантацію ШВР, радіочастотна абляція, електрофізіологічні дослідження. У розпорядженні відділення – сучасна електрофізіологічна лабораторія з навігаційно-абляційною системою.
5-й поверх – відділення ішемічної хвороби серця, що призначене для стаціонарного лікування гострої та хронічної коронарної хвороби, в т. ч. – ускладненого інфаркту міокарда, нестабільної стенокардії, тяжких випадків серцевої недостатності.
6-й поверх - Відділення інтервенційної кардіології з БРІТ (блок реанімації та інтенсивної терапії) та рентген-хірургічним блоком. Тут проводиться діагностика та лікування хворих з гострими патологіями серцево-судинної системи за допомогою сучасних технологій та методів. У відділенні прооперовано близько 350 хворих, проведено близько 700 операцій (коронаровентрікулографії, перкутані коронарні втручання, у тому числі – ургентні, радіочастотні катетерні абляції, штучні водії ритму тощо). Проведено 66 планових електричних кардіоверсій (97% успішних).
" Працюємо 24 години на добу, сім днів на тиждень. Проводимо малоінвазивне лікування хвороб серця. До нас звертаються пацієнти і з інших областей" - розповідає серцево - судинний хірург Євген Люлька.
"У планах також проводити операції на відкритому серці, як це роблять у Києві, Харкові та Дніпрі. Для цього запрошуватимемо спеціалістів та консультантів. Наші полтавські лікарі перейматимуть у них досвід. Маємо й угоду із інститутом серця імені Миколи Амосова. Тобто це – наш головний вектор розвитку" - розповів Костянтин Вакуленко.