5 травня – Всесвітній день акушерки. Ідея відзначення цього дня (InternationalDayofthemidwife) виникла у 1987 році під час проведення конференції Міжнародної конфедерації акушерок. Це поважна організація, заснована у 1919 році. Вона об'єднує у своїх лавах 88 акушерських асоціацій із 75 країн світу. Відтоді Міжнародний день акушерки відзначають 50 країн світу. Передусім, це добра нагода, аби розповісти про цю професію, популяризувати її, привернути увагу до питань планування родини тощо.
ВМІННЯ ТА НАВИЧКИ ПОВИТУХ ПЕРЕДАВАЛИСЯ ВІКАМИ
І в історичних джерелах, і у літературних творах часто згадуються акушерки, чи як їх називали у давнину повитухи. Вміння та навички повитух передавалися з покоління в покоління. Існували цілі династії, вмілі і досвідчені повитухи користувалися величезною пошаною у суспільстві, були почесними членами громади.
Цікаво, що саме наш земляк, уродженець села Веприк Гадяцького району Нестор Амбодик - Максимович , який жив у 16 столітті і був видатним вченим, зробив першу спробу систематизувати знання з акушерства і написав монографію з цієї теми «Мистецтво сповивання».
АКУШЕРКА – СПЕЦІАЛЬНІСТЬ ДЕФІЦИТНА
На Полтавщині нині у різних медичних закладах трудиться понад триста акушерок, і переоцінити їхню роль надзвичайно важко. З плином часу у акушерки з'являлися нові обов'язки та засоби роботи, однак незмінним лишається одне: саме від її вмінь залежить здоров'я породілля та дитини. Щороку в області відбувається понад 11 тисяч пологів, медики впроваджують нові технології та освоюють сучасне обладнання, активно проводять партнерські пологи.
Нині акушерка стежить не тільки за фізичним станом підопічної, вона моніторитьпсихологічний стан породіллі, а іноді тих, хто присутній на партнерських пологах (чоловік чи інші родичі).
В області нині дефіцит кадрів теж відчувається все гостріше, адже ця професія акушерки є дуже складною і відповідальною.