Вчора, 26 квітня, голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов та директор ТОВ «ТАТЛ ТЕХНОЛОДЖІ» Олексій Луганський підписали меморандум про співпрацю між облдержадміністрацією та компанією. Про це повідомили на сайті Полтавської ОДА.
Мета співпраці – створення єдиного інформаційного освітнього простору області шляхом впровадження інформаційно-комунікаційної системи «Єдина школа» для опорних шкіл, професійно-технічних закладів та інтернатів.
«Для нас освіта є пріоритетним напрямком, як ми й зазначали на презентації Стратегії розвитку Полтавщини до 2027 року. В межах цифровізації, зокрема й освітніх процесів, підписуємо цей меморандум. Головне – маємо підвищити ефективність навчання й управлінських процесів у закладах освіти, а також доступ усіх суб’єктів – учнів, батьків, вчителів – до інформації», – сказав Олег Синєгубов.
«Єдина школа» - це інформаційно-комунікаційна автоматизована система, призначена для закладів освіти, учнів та їх батьків, а також для органів управління освіти. Основною метою системи є покращення та цифровізація школи. «Єдина школа» надає батькам доступ до інформації щодо їхньої дитини, а також налагоджує зв’язок між батьками та вчителями.
«Цей проєкт пов’язаний не лише з цифровізацією самої школи, а й із багатьма іншими важливими факторами, серед яких безпека дітей, залучення батьків до освітнього процесу, полегшення роботи вчителів, проведення аналітичної роботи з використанням штучного інтелекту», - фінансовий директор ТОВ «ТАТЛ ТЕХНОЛОДЖІ», керівник проєкту «Єдина школа» зауважив Олексій Кошевець.
В систему «Єдина школа» входять електронний щоденник та електронний журнал.
Електронний журнал допоможе вчителю формувати зміст уроків, виставляти оцінки, фіксувати відсутніх учнів, обирати тип заняття та вид оцінки, створювати інтерактивне домашнє завдання. Також він дозволить проводити уроки у дистанційному режимі та матиме архів, у якому буде зберігатися інформація.
А електронний щоденник надасть постійний доступ батькам до навчального процесу дитини.
Заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко розповів, що напрямок цифровізації освіти є одним з основних у роботі Мінцифри, Міністерства освіти і науки України та облдержадміністрації.
Олексій Кошевець також розповів, що наразі іде робота над поєднанням електронних платформ школи й професійно-технічних закладів освіти. Завдяки цьому в дітей, які ще навчаються в школі, з’явиться можливість отримати інформацію про те, де їм здобувати подальші знання. У перспективі до проєкту долучаться роботодавці, які зможуть знаходити собі працівників безпосередньо серед вихованців професійно-технічних закладів.
Після підключення до проєкту заклади освіти отримають доступ до модулів, серед яких такі:
- «Електронний журнал» для педагогів;
- «Адміністрування» для керівників закладів освіти;
- «Дистанційне навчання» та «Тестування» для педагогів та учнів;
- «Електронний щоденник» для батьків;
- «Електронний щоденник» для учнів;
- «Аналітика та звітування» для закладу освіти та органів управління освітою.
«На першому етапі ми підписали меморандум і хочемо побачити ефективність системи в дії. Лише після позитивних результатів зможемо говорити про повне впровадження цієї програми в освітній процес», – наголосив Олег Синєгубов.
Читайте також: Міністерство освіти та науки готується до запуску НУШ у 5-9 класах