Всі , хто бував у Мгарському Спасо - Преображенському монастирі знають: на подвір'ї обителі можна зустріти безліч пернатих насельників. Лелеки, качки, сови, яструби - усі вони знайшли собі захист за монастирськими стінами.
Почалося все кілька років тому. Обитель знаходиться серед полів, за містом. Тому тут проживає багато птахів. Іноді трапляються випадки, що вони травмуються. Саме так у Мгарі з'явилися перші мешканці міні - зоопарку. Їм врятували життя, але літати вони більше не могли. Так і лишилися жити з братією.
" З пташником все склалося якось само собою. Нам приносили ранених птахів, а бо тих, які випали з гнізда. Ми їх виходжували, та так і лишали. Адже у природі вони не виживуть. У нас є три види орлів - беркут, могильник і орлан білохвостий" - розповів настоятель, митрополит Полтавський і Миргородський Филип.
Минулої зими монахи врятували трьох лелек і потім випустили їх на волю. Більшість мешканців пташника занесені у Червону книгу. Є тут також сичі, павичі, фазани, сови.
"Наші пернаті насельники нагадують про первозданну красу цього світу, тому птахи обителі виконують місіонерську роботу" - жартують монахи.
Нагадаємо, торік Мгарська обитель відзначила 400 річчя від дня заснування