Оперативники Київського районного відділу міліції міста Полтави нещодавно затримали чоловіка, який протягом останнього місяця здійснив п’ять пограбувань.
Спеціалізувався нападник на жінках, яких у вечірній час зустрічав на вулицях міста. Маючи за плечима кримінальний досвід, діяв дуже обережно. Грабуючи п’яту жертву, він допустився єдиної помилки, яка і стала для нього роковою.
«Вивчаючи обставини цих нападів, ми дійшли висновку, що їх, з великою ймовірністю, скоїв один і той же чоловік: надто схожим був «почерк» дій в усіх випадках, - розповідає заступник начальника Київського РВ майор міліції Олександр Дудка. - Декілька потерпілих жінок бачили обличчя зловмисника під час нападів, змогли описати його зовнішність, однак, це не допомогло працівникам міліції встановити його особу – надто типовою була зовнішність нападника».
Будь-яких інших доказів, які б могли допомогти у встановленні особи зловмисника, чоловік після себе не залишав.
Останньою жертвою, на яку здійснив напад зловмисник, була полтавка Ірина Лісова, яка пізно ввечері поверталась одна із роботи. «Проходячи біля гаражів, я почула кроки за спиною, - оповідає події того вечора потерпіла. – Одразу невідомий чоловік схопив мене ззаду та почав виривати сумку. Я, звичайно, була шокована й налякана, однак, мабуть інстинктивно, почала пручатись. Тоді він мене перекинув на землю». Вирвавши жіночу сумку, нападник почав утікати, а потерпіла, кличучи кого-небудь на допомогу, побігла услід злочинцеві. Коли жінка зрозуміла, що наздогнати зловмисника не вдасться, вона зупинилась та почала телефонувати рідним та у міліцію.
Батько потерпілої, який, дізнавшись про біду з донькою, поспішав їй на допомогу. У траві, неподалік місця події, він знайшов мобільний телефон. Чоловік розповів про знахідку працівникам слідчо-оперативної групи, які прибули за викликом. Міліціонери долучили мобільний до матеріалів кримінального провадження. Коли ж приїхали у райвідділ та почали встановлювати власника телефону, виявилось, що він належить особі, яка раніше неодноразово притягувалась до кримінальної відповідальності. Випадковість це, чи ні, можна було перевірити лише одним способом – затримати чоловіка та перевірити його на наявність алібі.
Коли наступного ранку працівники карного розшуку Київського райвідділу завітали на продовольчий ринок, де працював вантажником власник мобільного телефону, то він, як виявилось, їх уже чекав. «Досвідчений» грабіжник знав, що допущену під час пограбування помилку оперативники йому не пробачать і рано чи пізно за ним прийдуть. Зважаючи на це, зловмисник одразу зізнався у всіх скоєних злочинах.
Виявилось, що, повернувшись у 2010 році із в’язниці, чоловік твердо вирішив зажити нормальним життям. Для цього він пішов працювати, одружився, а з народженням сина ні про які злочини та можливість потрапити за грати і взагалі думати не хотів. Однак, згодом, саме сім’я, а точніше, проблеми в ній, за словами грабіжника і підштовхнули його на злочинний шлях.
«Ми почали сваритись із дружиною, - розповідав працівникам міліції затриманий, - тому я пішов із дому та почав жити на орендованій квартирі. Вона забороняла мені бачитись із шестимісячним сином, мені було дуже важко і через це я почав пити. На постійні випивки потрібні були чималі гроші, яких я заробити не міг, тому і пішов грабувати жінок».
Скоєння злочинів змогло лише ненадовго вирішити фінансові проблеми молодого чоловіка, а проблеми сімейні взагалі тільки примножило. Частина 2 статті 186 Кримінального кодексу України, за якою було розпочате кримінальне провадження за фактами пограбувань (грабіж, вчинений повторно), передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від чотирьох до шести років. Якщо конфлікт із дружиною можна було з часом владнати і домовитись про зустрічі із дитиною, то тепер маленького сина, якого батько-грабіжник так любить, він зможе побачити, коли той стане школярем.