3-го квітня у полтавському мікрорайоні Левада відбувається акція проти будівництва у Прирічкового парку міста. Біля паркану майбутньої забудови збираються кілька сотень мешканців міста.
Іще до початку акції до них приєднується секретар Полтавської міської ради Андрій Карпов.
Його одразу обступають полтавці, які запитують – чому міська рада не заборонить забудову Прирічкового? Відбувається тривалий діалог між секретарем та людьми.
Послухати його можна у відео від журналістів 0532.ua.
Андрій Карпов найбільше апелює до того, що дозвіл на розробку детального плану території для майбутнього будівництва надавали депутати попереднього скликання міської ради. Люди обурюються тим, що секретар міськради у одному зі своїх дописів у соціальних мережах назвав занедбані території у парку «гнидниками».
Один із учасників акції називає себе юристом і запитує – чому міська рада не скасувала рішення, яким надала дозвіл на будівництво.
Йому відповідають, що зробити це можна лише через суд.
Спілкування Андрія Карпова із полтавцями зупиняє авторка петиції проти будівництва у Прирічковому парку Марина Гіль.
Вона нагадує полтавцям, що потрібно дотримуватися соціальної дистанції, та пропонує відійти від секретаря міськради.
Далі перед присутніми виступають депутати міської ради, які підтримують позицію щодо заборони будь-якого будівництва у парку без обговорення із громадою.
Юлія Городчаніна, "Європейська солідарність"
Катерина Бабіч, "Слуга народу"
Едуард Волков, "Рідне місто"
Один із депутатів – Юрій Бражник зі «Слуги народу» - розповідає про звернення до президента. І категорично заявляє: "Жодної забудови у Прирічковому парку не може бути!". Ці слова присутні зустрічають оплесками.
Колишній депутат міської ради, мешканець Левади Юрій Бойко говорить, що перш за все його колегам у нинішній каденції потрібно визначити межі парку, а вже потім обдумано планувати його розвиток.
Поруч, просто на паркані майбутньої забудови, полтавці пишуть на величезному листі паперу звернення до міського голови Олександра Мамая.
У ньому прохають визначити межі Прирічкового, прибрати незаконно встановлений паркан і облаштувати біля річки парк, а не забудову.
На паркан також наклеюють плакати із написами: «Будуйте в себе на городі або на дачі», «Громаді потрібен парк», «Парк – це не будмайданчик».
Поруч діти прикріплюють наліпки із зображеннями дерев, дитячих майданчиків та човнів на річці на своєрідну «Мапу бажань».
Наприкінці акції до паркану із кількома саджанцями у руках підходить полтавець Вадим Дудник, відомий, зокрема, організацією тарифного протесту під стінами Полтавської міської ради.
Він пропонує під час кожної акції у Прирічковому (а їх планують проводить щосуботи об 11:00 – Авт.) саджати у парку дерева. Цю почесну місію доручають наймолодшим учасникам акції, яким допомагає літній чоловік.