Учора міністр охорони здоров’я Максим Степанов провів брифінг, під час якого підбив підсумки власної діяльності за рік, що минув. Серед іншого, йшлося про доплати медичним працівникам, які працюють з хворими на COVID-19.
« Національна служба здоров’я України направляє кошти в лікувальні заклади повною мірою. Утім, на місцях подекуди виникають конфліктні ситуації та випадки нецільового використання цих коштів. На це МОЗ реагуватиме жорстко» - попередив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Після завершення брифінгу соцмережі вибухнули негативними коментарями – медичні працівники з усіх куточків України на сторінці МОЗ писали про затримки і невиплати «ковідних» надбавок та одноразових компенсацій у розмірі 10 тисяч гривень усім медикам, які захворіли на коронавірусну інфекцію.
Відтак ми вирішили дізнатися, яка ситуація з виплатами у Полтаві. Зокрема, у 3МКЛ та 5 МКЛ, а тепер ще і ЦРБ, де у нас лікують «ковідних» пацієнтів. Спершу звернулися до ВО директора департаменту охорони здоров’я Полтавської міської ради Сергія Котова. «У міських лікарнях надбавки сплачують регулярно і у повному обсязі» - сказав очільник міської медицини:
«Починаючи з минулого року, і у цьому році всі лікарі і медичні сестри, задіяні у лікуванні хворих на COVID-19, всі отримують додаткові виплати. Маю на увазі ті, які працюють по ковіду – це 3 МКЛ, 5 МКЛ і тепер ще і ЦРБ. Є розрахунки, вони проводяться по кожній окремо взятій людині, в залежності від кількості відпрацьованих днів у місяці і так далі. Ви можете набрати головних лікарів цих закладів і вони вам більш детально розкажуть - ці кошти проходять по пакету НСЗУ, ніякого секрету у цьому немає» - запевнив Сергій Котов.
Відтак, далі ми розмовляли безпосередньо з керівниками міських лікарень.
3 МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ
Почала приймати пацієнтів з коронавірусом однією з перших у місті. На піку пандемії, восени минулого року тут знаходилося на лікуванні 168 пацієнтів. Станом 30 березня – 75. Клінічна картина перебігу COVID-19, каже директор КП 3 МКЛ ПМР Анатолій Рудич, змінилася – якщо раніше це були люди від 60 років, то зараз контингент «помолодшав», хвороба стала агресивнішою, люди одужують довше, 65 з них потребують кисневої підтримки. Як і раніше люди мають супутні захворювання – ожиріння, цукровий діабет, серцево – судинні патології.
Загалом у колективі – 280 медичних працівників. Але не всі вони отримують «ковідні» доплати. А тільки ті, хто включений у відповідні «ковідні» групи.
«Кошти ці ми виплачуємо вчасно і у повному обсязі. Подаємо у департамент таблицю з середньою зарплатою кожного працівника і з урахуванням «ковідних». Навіть це не бухгалтерія особисто нараховує, а у відділеннях наприкінці місяця засідають і вирішують по кожному члену колективу і подають нам протокол засідання. Ми його продивляємося, затверджуємо. Можуть бути на людину скарги від пацієнтів, можуть пацієнти не скаржитися, але ми знаємо, що працівники десь порушували правила індивідуального захисту. І все це враховується і відповідно до цього проходять нарахування. Сам наказ МОЗ говорить, що нараховується до 300%. Але це може бути 50% ( стільки ми виплачуємо, наприклад, водіям) тим, хто працює на автоклаві теж 50%. Комусь 100%. Комусь 150%, а комусь 250%» - пояснює Анатолій Рудич.
Разом з тим, ми поцікавилися, чи отримав хтось із медиків одноразову грошову допомогу у розмірі 10 тисяч гривень. Нагадаємо, з обласного бюджету на ці потреби у нинішньому році виділено 5 мільйонів гривень. У 3 МКЛ поки що ці гроші не виплатили:
« - Таких прецедентів у нас не було. Поки що цих коштів наші працівники не отримували, ведуться службові розслідування, і далеко ж не кожен випадок пов’язують з виробництвом. Офіційно у нас 28 співробітників перенесли COVID-19, з цих 28 співробітників у 9 випадках завершено вже службове розслідування. Двоє наших лікарів померли. Вони на пряму контактували з хворими на коронавірус, але там вже йдеться про значно більші компенсації, але розгляд справ поки що триває» - говорить Анатолій Рудич.
5 МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ
Теж почала приймати хворих на коронавірус рік тому. Тоді заклад перепрофілювали на інфекційний, але не обійшлося без проблем – у лікарні почали масово звільнятися медичні сестри. Проблему згодом вирішили. Нині «ковідне» відділення майже стовідсотково заповнене хворими, каже директор КП 5 МКЛ ПМР В’ячеслав Томенко. Теж запевняє – надбавки персоналу йдуть вчасно і у повному обсязі. Наголошує – тільки тим, хто дійсно задіяний на лікуванні COVID-19.
« У нас, починаючи з минулого року пішли доплати медичним працівникам. Наша лікарня отримує 300% надбавку за роботу з ковідними хворими. (Взагалі то в наказі сказано, що до 300%, але «ковідне» відділення отримує 300%) Це 20 лікарів і 68 медичних сестер, більше ста людей загалом» - інформує В’ячеслав Томенко.
На коронавірус у 5 МКЛ офіційно захворіли близько двадцяти людей. Документи на отримання одноразової допомоги подали вчасно, нині вони перебувають на розгляді – стверджує В’ячеслав Томенко.
Оскільки все - таки на виплату компенсацій обласний бюджет передбачив чималеньку суму у 5 млн. гривень ми повернемося до питання пізніше і дізнаємося – чи таки отримають медики допомогу. Далі дізнаємося про ситуацію у інфекційній лікарні та ЦРБ, яка почала приймати хворих на коронавірус кілька днів тому. За інформацією з власних джерел, у ЦРБ збільшуватимуть кількість "ковідних" ліжок, але чи збільшуватимуть грошові винагороди?
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram